Trwa XII Lubuska Konferencja Neurologiczna. Eksperci dzielą się wiedzą, najświeższymi wiadomościami i doświadczeniami z tego szerokiego działu medycyny.
– To jest dla Zielonej Góry wielkie, coroczne wydarzenie – mówi dr n. med. Szymon Jurga, kierownik Klinicznego Oddziału Neurologii w Szpitalu Uniwersyteckim.
Są poruszane tematy najczęstszych schorzeń, gdzie nastąpił duży postęp w diagnostyce i leczeniu. Zaczynając od udarów mózgu, po stwardnienie rozsiane, które kiedyś było skazujące na inwalidztwo, a teraz jest to choroba przewlekła.
– Zalety takich konferencji należałoby rozpatrywać na kilku płaszczyznach – dodaje prof. Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Po pierwsze jest to miejsce spotkania dla specjalistów w zakresie neurologii. Wielu z obecnych lekarzy jest związana z naszą uczelnią i szpitalem. Takie spotkania pozwalają określić perspektywy rozwoju naukowego. Są też nasi studenci z kierunku lekarskiego. Jest to dla nich możliwość posłuchania, co mówią starsi koledzy, i być może w przyszłości odnalezienia się na specjalizacji neurologicznej.
Patronat nad konferencją objął Rektor UZ, marszałek województwa i Szpital Uniwersytecki.
Zobacz więcej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS