A A+ A++

3 marca 2024 roku o 11.00 w Raciborzu odbyła się XII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM. W tym roku bieg był dedykowany Powstańcom Warszawskim, a uczestnicy wyruszyli spod bramy Zakładu Karnego, miejsca szczególnego dla historii Niezłomnych, by dotrzeć do Pomnika Żołnierzy Wyklętych.

Jakub Kwiatkowski

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM w Raciborzu jest nie tylko sportowym wydarzeniem, ale również okazją do upamiętnienia bohaterów, którzy walczyli o niepodległość Polski. Wydarzenie wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Uczestnicy tegorocznej edycji otrzymali pamiątkowe medale z motywem wilka, a na koszulkach widniały podobizny czterech bohaterów, którzy jednocześnie byli powstańcami: Ewy Stolarskiej, Bolesława Kontryma, Jerzego Miatkowskiego i Jana Rodowicza. Bieg odbył się na terenie Parku im. Miasta Roth, a dystans wynosił 1963 metry. To symboliczne nawiązaniu do ostatniego Niezłomnego, Józefa Franczaka pseud. Lalek, Laluś, który zginął w obławie w 1963 r.

Na podium stanęli (pierwsze miejsca):

  • Mężczyźni: Kamil Spyra,
  • Kobiety: Katarzyna przybyła,
  • Młodzież oraz dzieci ex aequo: Wanglorz Mateusz i Adam Mielnik.

Najstarszym uczestnikiem biegu był Norbert Sielski (82 lata), najmłodszy natomiast był Igor Wiśniewski.

Organizatorami Biegu Tropem Wilczym w Raciborzu były: Raciborskie Centrum Kultury, Miasto Racibórz, Zakład Karny w Raciborzu, Powiatowe Centrum Sportu, Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZderzenie na drodze Mielec – Radomyśl Wielki [FOTO]
Następny artykułMinister Sportu z Wizytą w Gorzowie Wielkopolskim – Podsumowanie Spotkania