Trener FC Barcelony komplementował Roberta Lewandowskiego na konferencji pomeczowej. – Jest zabójcą – przyznał Xavi na temat swojego najlepszego strzelca po spotkaniu z Villarreal.

Igor Kubiak

Igor Kubiak

PAP/EPA
/ Alejandro Garcia
/ Xavi i Robert Lewandowski w meczu FC Barcelona – Villarreal w ramach Primera Division

To był wieczór Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik w kilka minut zdobył dwie piękne bramki. Najpierw oszukał dwóch środkowych obrońców i trafił do siatki, a po chwili popisał się kapitalnym strzałem zza pola karnego. Hiszpańskie media nie mają wątpliwości, że to właśnie “Lewy” był bohaterem czwartkowego meczu z Villarreal CF.

Temat kapitana reprezentacji Polski pojawił się także na konferencji pomeczowej z udziałem trenera FC Barcelony. Xavi przyznaje, że postawa tego zawodnika… już go nie zaskakuje. – Nigdy, on zawsze tak kończy akcje – podkreślił były pomocnik “Dumy Katalonii”.

To nie był jednak koniec superlatyw w kierunku Polaka. – On jest nienasycony. Ma bramki w głowie. Jest zabójcą, piłkarzem z wieloma golami. Wszystko widzi, jest sprytny, szuka przestrzeni, jest świetnym napastnikiem  – dodał Xavi.

Po spotkaniu trener wyróżnił także Frenkiego de Jonga. – Zrozumieliśmy, że musi grać jako wolny piłkarz i musieliśmy to wykorzystać. Bardzo dobrze rozumiał grę. Jest najlepszym zawodnikiem dzielącym i przełamującym linie. Był bardzo dobry, szczególnie w obronie, gdzie świetnie się ustawiał – przyznał Xavi.

Ostatecznie FC Barcelona pokonała Villarreal 3:0, a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Najpierw dublet ustrzelił Lewandowski (zobacz jego bramki TUTAJ), a po chwili wynik meczu ustalił Ansu Fati.

Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w WP Pilot!