A A+ A++

Niespełna dwa miesiące po koronacji króla Karola III, w Edynburgu odbyła się kolejna uroczystość intronizacji. Tym razem syn Elżbiety II oficjalnie został władcą Szkocji. Na ceremonii pojawił się także starszy syn monarchy – książę William, wraz ze swoją żoną. Kate Middleton ponownie zachwyciła wszystkich swoją kreacją. Brytyjczycy szczególną uwagę zwrócili jednak na jej biżuterię.

Odbyła się “druga koronacja” Karola III

5 lipca odbyła się w Szkocji wielka uroczystość. Król Karol III, który na początku maja oficjalnie został monarchą Zjednoczonego królestwa, doczekał się teraz… kolejnej koronacji.

Tym razem uroczystość odbyła się w Edynburgu. Na ceremonii pojawiło się około 30 tysięcy gości. Wśród zaproszonych nie zabrakło oczywiście wielu znakomitych osobistości ze świata polityki. Na miejscu pojawili się dodatkowo książę William i Kate Middleton, którzy zgodnie z obowiązującą tradycją, nazywani są w kraju księciem i księżną Rothesay.

Kate Middleton oddała hołd królowej Elżbiecie II

Szczególną uwagę mediów i fotoreporterów przyciągnął zjawiskowy strój małżonki następcy tronu. 41-latka jak zwykle postawiła na klasyczną elegancję, wybierając na lipcową uroczystość kobaltowy płaszcz zaprojektowanym przez Catherine Walker. Jej stylizację dopełniało stylowe nakrycie głowy przygotowane przez irlandzkiego artystę Philipa Treacy’ego.

Brytyjska prasa najwięcej miejsca poświęca jednak biżuterii arystokratki. Jak się bowiem okazuje, naszyjnik z japońskich pereł, który Kate włożyła na szkocką koronację Karola III, należał kiedyś do uwielbianej na całym świecie królowej Elżbiety II. Na Wyspach wszyscy docenili ten niezwykły gest.

Jak wyglądała szkocka koronacja króla Karola III?

Wisiorek został zaprojektowany specjalnie myślą o monarchini. Elżbieta otrzymała je podczas wizyty w Japonii, która miała miejsce w 1975 roku. Koronacja Karola III odbyła się w trakcie corocznego Tygodnia Królewskiego, kiedy to panujący monarcha podróżuje do kraju, aby świętować jego kulturę i społeczności

Nabożeństwo w katedrze św. Idziego w Edynburgu zostało tradycyjnie zwieńczone wystrzałem z 21 dział. Następnie król Zjednoczonego Królestwa wraz z królową udał się do Pałacu Holyrood, czyli oficjalnej rezydencji członków królewskiej rodziny brytyjskiej w Szkocji.

Wydarzenie ma symbolizować więź między rodziną królewską a Szkotami. Z tego powodu władca pojawił się w stolicy ubrany w tradycyjny szkocki strój.

Przed koronacją Elżbiety II w 1953 roku, ostatni raz tego typu uroczystość odbyła się w Edynburgu w 1822 roku, podczas wizyty króla Jerzego IV.

Zobacz też:

Księżna Kate i książę William tworzą silny, udany związek- ocenia ekspertka

Carole Middleton i córka Pippa nie zasiądą w loży królewskiej Winbledonu

Kate i William maczali palce w słynnym oświadczeniu. Opowiedzieli się po jednej ze stron

pomponik.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolitico: Как дать Украине гарантии безопасности, равносильные статье 5 НАТО, еще до конца войны с Россией?
Następny artykułCórka Maryli Rodowicz prowadzi warsztaty. Za okadzanie w szałasie trzeba słono zapłacić