A A+ A++

Wzornik wycinanek łowickich

28 października 2020

Na łowickim rynku wydawniczym pojawiła się kolejna ciekawa publikacja. Tym razem przygotowana i wydana przez Muzeum w Łowiczu. A jest nią „Wzornik wycinanek łowickich”, dzięki któremu, będzie można poznać historię łowickiej wycinanki i co najważniejsze, samemu stworzyć, krok po kroku, dzieło sztuki ludowej!

W publikacji zamieszczone zostały szablony do wykonania wszystkich typów tradycyjnych, łowickich, wycinanek: koder, gwiozd i tasiemek, pochodzących z bogatych zbiorów Muzeum w Łowiczu. Na podstawie wzornika można również wykonać wycinankowe karty pocztowe, zaprojektowane przez wycinankarki Henrykę Lus, Heleną Miazek, Marię Stachnal i Danutę Wojdę.

Wielkim atutem wzornika są walory edukacyjne. Publikacja wydana została w polsko-angielskiej wersji językowej, dzięki czemu można ją wykorzystać jako narzędzie przy prowadzenie lekcji czy zajęć, dotyczących edukacji regionalnej i artystycznej.

Wydawnictwo powstało w ramach projektu „Wycinanka łowicka – animacja, integracja, kreacja”, realizowanego przez Muzeum w Łowiczu i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z programu Kultura Ludowa i Tradycyjna na 2020 r. Część nakładu sfinansowana została z budżetu Gminy Miasta Łowicza.

W związku z ogłoszonymi zaostrzonymi obostrzeniami i pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, niestety zostało dowołane spotkanie promocyjne wzornika, które miało się odbyć, 24 października.

Polecamy więc do obejrzenia film promujący publikacje oraz ukazujący proces powstawania wzornika.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKobiety apelują do pomorskich parlamentarzystów
Następny artykułSOK Słupsk: Wystawa fotografii “PhotoMedia '20” w Galerii OT Rondo