A A+ A++

Stara cegła to jeden z najgorętszych trendów aranżacyjnych ostatnich sezonów. Świetnie odnajduje się w rozmaitych stylizacjach wnętrzarskich, zwłaszcza tam, gdzie liczy się ponadczasowość, autentyczność i odwołanie do natury. Rozważasz wykorzystanie tego materiału w swoich czterech ścianach? Zostań z nami na dłużej, by poznać kluczowe informacje o tym dekorze.

Stara cegła w praktycznej formie

Zacznijmy od tego, że wykończenie ścian starą cegłą, wcale nie wiąże się z wykorzystaniem całego jej formatu. Producenci zajmujący się rozbiórkami budynków, pozyskiwaniem z nich starych i dobrze zachowanych cegieł, a docelowo cięciem ich na płytki, ułatwiają nam to zadanie. Obecność kafelków tego typu na rynku sprawia, że możemy je wprowadzić tak naprawdę do każdego wnętrza. Ich niewielka grubość i niska masa pozwala zastosować je nie tylko w domu, ale i w mieszkaniu w bloku czy kamienicy bez ryzyka obciążenia konstrukcji budynku.

Płytki ze starej cegły we współczesnych projektach

Najnowsze projekty czy też realizacje architektów wnętrz potwierdzają, że cegła potrafi się odnaleźć w każdej przestrzeni. Jest to zarówno – a może przede wszystkim – salon, przedpokój czy sypialnia, jak i kuchnia czy łazienka. W przypadku tych ostatnich wystarczy użycie odpowiedniego impregnatu do starych cegieł i sprawa załatwiona. Podwyższony poziom wilgotności w pomieszczeniu, kontakt z rozmaitymi środkami myjącymi bądź higienicznymi (płyn do mycia naczyń, mydło), a nawet z tłuszczem – nie stanowi dziś przeszkody dla zastosowania na ścianie płytek ze 100-letniej cegły.

Naturalne piękno starej cegły widoczne w ubarwieniu i strukturze

Marzysz o designerskiej ceglanej ścianie? Chcesz ją stworzyć przy udziale płytek ze starej cegły? W ofercie polskiego producenta e-Cegła znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do tego przedsięwzięcia. Będziesz zaskoczony mnogością rozwiązań, które wynikają z różnic w ubarwieniu, strukturze powierzchni czy wymiarach. Do tego dochodzą „efekty specjalne”, takie jak nalot wapienny, drobne ubytki czy pęknięcia. Co ważne, nie stanowią one skazy czy też wady, a wręcz są cechą pożądaną. Dzięki nim są jeszcze bardziej autentyczne…

Komentarze

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRząd Morawieckiego. Kim jest Ewa Krajewska, nowa minister zdrowia?
Następny artykułNie czekaj, aż demencja się pogłębi