W aktualnej rekrutacji nie jest inaczej. Kandydaci na studia mogą liczyć na unikatowe, a przede wszystkim praktyczne specjalności, które są odpowiedzią na sygnały płynące od pracodawców.
W ofercie WSPA można znaleźć kierunek powszechnie znany, jakim jest praca socjalna. Ma on charakter interdyscyplinarny i kształci przyszłych menedżerów oraz specjalistów w obszarze działań na rzecz społeczności i drugiego człowieka.
Jednak uczelnia podeszła do programu kierunku w sposób innowacyjny i nieszablonowy. Kandydaci zdecydowani na studia z zakresu pracy socjalnej w roku akademickim 2021/2022 w zależności od swoich zainteresowań będą mieli do wyboru dwie specjalności. Pierwszą z nich jest ekonomia społeczna i społeczna odpowiedzialność biznesu, zwana także CSR (Corporate Social Responsibility).
Innymi słowy, to strategia zarządzania, zgodnie z którą przedsiębiorstwa w swoich działaniach dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne, aspekty środowiskowe czy relacje z różnymi grupami interesariuszy, w szczególności z pracownikami.
Warto zauważyć, że coraz więcej firm posiada w swoich strukturach tego typu jednostki, co z kolei skutkuje zwiększonym zapotrzebowaniem na specjalistów z dziedziny CSR.
Studenci w ramach zajęć w WSPA uczą się, jak wykorzystać wiedzę z zakresu wspierania lokalnych społeczności dla rozwoju przedsiębiorstwa, oraz nabywają umiejętności pozwalające im na opracowywanie kampanii społecznych dzięki narzędziom do przeprowadzenia efektywnej promocji.
Drugą równie interesującą specjalnością na kierunku praca socjalna jest animator życia społecznego. Jej celem jest wykształcenie kreatywnych animatorów życia społecznego potrafiących zaplanować i wdrożyć innowacyjne rozwiązania służące podmiotowemu rozwojowi człowieka. Studenci uczą się, jak diagnozować problemy społeczne, gromadzić i analizować dane oraz samodzielnie tworzyć narzędzia badawcze. Co więcej, będą oni rozumieć problematykę procesów rewitalizacyjnych miast i będą mogli dzięki temu zostać animatorem wspomagającym proces zmian i łagodzącym ich skutki uboczne.
WSPA udowadnia od lat, że rozwiązania oparte na potencjale kreatywnym połączonym z ugruntowaną wiedzą to klucz do satysfakcji zawodowej, finansowej i prywatnego sukcesu, dlatego też proponuje studentom specjalności wyróżniające się na rynku edukacyjnym.
Dziennikarstwo firmowe i komunikacja biznesowa
Osoby zainteresowane dziennikarstwem również znajdą coś dla siebie. Poza wiedzą przekazywaną przez praktyków zawodu z zakresu wystąpień przed kamerą, formułowania komunikatów prasowych czy też sztuki reportażu studenci WSPA mają możliwość wyboru unikatowej w skali województwa specjalności, jaką jest dziennikarstwo firmowe i komunikacja biznesowa. To nowoczesna dziedzina, coraz częściej doceniana przez przedsiębiorstwa, które z jej pomocą dobitnie zaznaczają swoją obecność na rynku.
Studenci tej specjalności zostają wyposażeni w wachlarz umiejętności właściwych dla zawodu rzecznika prasowego, czyli bardzo często reprezentanta danej firmy. Co więcej, nauczą się oni tworzyć kreatywne i wyróżniające się komunikaty dostosowane do odpowiedniego medium oraz zgłębią tajniki skutecznej współpracy z mediami.
Jednak to nie koniec. Wzbogacą oni także swoje umiejętności praktyczne i nauczą się tworzenia form tekstowych związanych z dziennikarstwem firmowym, takich jak informacje prasowe, artykuły branżowe, wywiady, newslettery oraz treści mailingowe i reklamowe. Studenci będą potrafili odnaleźć się w tematyce ePR i będą przygotowani do gaszenia pożarów w mediach dzięki umiejętnościom z zakresu komunikacji kryzysowej.
Dodatkowo w przygotowaniu jest również specjalność PR i media światowe.
Zarządzanie innowacjami
Zarządzanie w WSPA również obfituje w nowe specjalności. Na studiach licencjackich warto zwrócić uwagę na zarządzanie innowacjami. W ramach tej specjalności studenci będą pracować metodą projektową, zapraszając do prowadzenia zajęć najwybitniejszych praktyków realizujących innowacyjne projekty (laureatów nagród ministerialnych za najlepsze innowacje, autorów innowacyjnych strategii, twórców innowacyjnych start-upów nagrodzonych w USA).
Głównym celem programowym jest wykształcenie w studentach postaw nieszablonowych i kreatywnych, dzięki którym to oni będą prekursorami, a co za tym idzie – będą potrafili wprowadzać odważne zmiany, które przyczynią się do wzrostu konkurencyjności firmy.
Menedżer finansowy
Osoby wybierające się na studia magisterskie, zainteresowane finansami i inwestycjami, mogą wybrać specjalność menedżer finansowy.
WSPA Lublin Fot. materiały prasowe
Jej celem jest wyposażenie studentów w wiedzę w zakresie nowoczesnych trendów i rozwiązań dotyczących zarządzania finansami. W procesie nauczania nacisk położony jest na nabycie i rozwój umiejętności zarządzania finansami w praktyce.
Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw
Studenci pragnący związać swoją przyszłość z logistyką mają możliwość wyboru specjalności logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw. Dzięki niej zdobędą wiedzę i umiejętności nie tylko z dziedziny zarządzania, ale także z zakresu ekonomii, finansów, transportu i informatyki. Nauczą się, jak planować procesy logistyczne i dobrze nimi zarządzać. Będą potrafili wykorzystać nowoczesne narzędzia informatyczne (np. elektroniczne giełdy usług logistycznych) wspierające zarządzanie logistyką.
Podsumowując, rekrutacja na rok 2021/2022 niesie ze sobą wiele nowoczesnych specjalności, często unikatowych w skali województwa, które kształcą przede wszystkim praktycznie, pozwalając studentom na maksymalne przygotowanie się do wejścia na rynek pracy, który – nie da się ukryć – jest bardzo wymagający.
Wszystkich zainteresowanych studiami w WSPA zapraszamy na wirtualne drzwi otwarte. Zaczęliśmy 21 czerwca 2021 r. na kierunku transport i co tydzień prezentujemy kolejny kierunek.
Więcej informacji na fanpage’u uczelni na Facebooku.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS