A A+ A++

Historia szkolenia funkcjonariuszy policji (wcześniej milicjantów) w Szczytnie sięga lat 50-tych. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie funkcjonuje od 1 października 1990 roku. Niedługo nazwa uczelni ma się zmienić na Akademię Policyjną, co zapowiedział na piątkowej konferencji wiceszef MSWiA Błażej Poboży, który podkreślił, że zmiana nazwy niesie za sobą podniesienie prestiżu uczelni. 

To wyjątkowa uczelnia, która niesie misję i zobowiązanie. Na tej uczelni kształci się przyszłych oficerów Policji. Uczy się tu ponad 2 tysiące studentów. Szkoła ta prowadzi także rozwinięte badania naukowe. Akademia jest uczestnikiem wielu konkursów oraz grantów na świecie. Uznawana jest za bardzo dobrego partnera, a chęć dostania się tutaj oraz ciągłe zainteresowanie uczelnią potwierdza wysoki poziom nauczania – powiedział wiceminister.

Projekt ustawy o zmianie nazw uczelni państwowych, w tym także szkoły w Szczytnie, ma zostać przedstawiony na najbliższym posiedzeniu rządu. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy dojdzie do zmiany nazwy, być może nastąpi to się jeszcze w tym roku.

Nie jest zaskoczeniem, że policja boryka się z brakiem chętnych do pracy. Wolnych wakatów w każdym województwie jest dużo. Przejście z uczelni wyższej, do rangi uczelni akademickiej może sprawić, że studiowanie w Szczytnie będzie bardziej atrakcyjne. Na to na pewno liczą władze uczelni. 

Projekt ustawy o zmianie nazw uczelni zakłada też zmianę nazwy obecnej Szkoły Głównej Straży Pożarnej na Akademię Pożarniczą.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł340 litrów zacieru w bimbrowni pod Rajgrodem. Na własne potrzeby?
Następny artykułCzworo dyrektorów podstawówek odchodzi na emeryturę