Wystartował kolejny pakiet warsztatów dla NGO
03.01.2024
Nowy 2024 Rok zaczynamy z kolejnym pakietem warsztatów dla NGO
Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny serdecznie zaprasza do skorzystania z BEZPŁATNEJ oferty wsparcia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, osób planujących założyć organizację pozarządową oraz grup formalnych i nieformalnych, w ramach realizowanego przez Gminę Stalowa Wola projektu „MODELOWE ROZWIĄZANIA NA TRUDNE WYZWANIA – Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli”, dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (85%) oraz z budżetu państwa (15%).
OFERTA WARSZTATÓW DLA NGO
W styczniu i lutym 2024 r. planujemy realizację wskazanych poniżej warsztatów stacjonarnych na terenie Stalowej Woli (grupy 8-30 osób), skierowanych do przedstawicieli sektora pozarządowego:
METODY ANIMACJI SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH NA RZECZ DOBRA WSPÓLNEGO
11.01.2024 r. w godz. 16:00-19:00
- Metody animacji społeczności lokalnych (narzędzia stosowane w animacji społeczności lokalnych: warsztaty, spotkania grupowe, badania społeczne, kampanie społeczne).
- Organizowanie partycypacyjnych procesów decyzyjnych (zasady partycypacji społecznej i budowania demokratycznych procesów decyzyjnych, techniki i metody angażowania społeczności w procesy podejmowania decyzji itp.).
- Mobilizowanie społeczności do działania na rzecz wspólnych celów.
WDRAŻANIE INNOWACJI SPOŁECZNYCH
18.01.2024 r. w godz. 16:00-19:00
- Analiza i adaptacja innowacji społecznych dla lokalnego kontekstu (wprowadzenie, przedstawienie strategii adaptacji innowacji społecznych, omówienie wyzwań i korzyści).
- Budowanie kultury innowacyjności w organizacji (wskazówki, przedstawienie strategii promowania pomysłowości, kreatywności i otwartości na zmiany).
- Skalowanie innowacji społecznych i mierzenie ich wpływu (metody, narzędzia).
PRACA ZESPOŁOWA
22 i 23.01.2024 r. w godz. 16:00-19:00
- Zasady efektywnej pracy zespołowej.
- Budowanie zaufania i współpracy w zespole.
- Rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji w grupie.
- Wykorzystywanie różnorodności i tworzenie synergii w zespole.
- Część praktyczna.
SOCIAL MEDIA, MARKETING
25 i 26.01.2024 r. w godz. 16:00-19:00
- Omówienie znaczenia social mediów dla organizacji pozarządowych.
- Przegląd popularnych platform społecznościowych – Facebook, Instagram, Linkedln. Tworzenie konta na wybranej platformie.
- Tworzenie spójnej strategii marketingowej w social mediach. Wybór odpowiednich narzędzi i taktyk promocyjnych.
- Promowanie postów i reklamy. Zrozumienie sposobu działania promowania postów i reklam na platformach społecznościowych.
- Przykłady skutecznych reklam organizacji pozarządowych, udanych kampanii reklamowych.
- Praktyczne ćwiczenia – tworzenie postów itp.
CANVA
06.02.2024 r. w godz. 16:00-20:00
- Praktyczne ćwiczenia z zastosowaniem programu CANVA do projektów graficznych.
SKUTECZNY MARKETING I PLANOWANIE WYDARZEŃ DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
23.02.2024 r. w godz. 16:00-20:00
- Marketing dla organizacji pozarządowych: definicja marketingu, rola marketingu w osiąganiu celów organizacji, analiza SWOT organizacji.
- Narzędzia marketingowe: marketing społeczny vs. marketing biznesowy, wykorzystanie mediów społecznościowych, kampanie e-mail marketingowe, kreacja reklam i materiałów promocyjnych.
- Planowanie wydarzeń: cel i koncepcja wydarzenia, analiza ryzyka i zarządzanie nim, budżetowanie wydarzenia, wybór odpowiedniej lokalizacji.
- Promocja i reklama wydarzenia: kampania promocyjna, wykorzystanie mediów promocyjnych i cyfrowych, partnerstwa z mediami i innymi organizacjami.
- ćwiczenia praktyczne.
SKUTECZNE NEGOCJACJE W NGO
26.02.2024 r. w godz. 16:00-20:00
- Wprowadzenie do negocjacji: cel i znaczenie negocjacji w kontekście organizacji pozarządowych, kluczowe zasady skutecznych negocjacji, rola empatii i komunikacji w negocjacjach.
- Etapy negocjacji: przygotowanie, rozpoczęcie, negocjacje właściwe, zakończenie negocjacji.
- Techniki negocjacyjne: technika win-win (korzyść dla obu stron), negocjacje z trudnymi rozmówcami, rozwiązywanie konfliktów w trakcie negocjacji.
Regulamin realizacji warsztatów –POBIERZ PLIK
Zgłoszenia udziału w warsztatach można dokonać wypełniając:
- formularz online – znajdujący się pod linkiem – https://forms.gle/W3fgWnf4DekgYuh27
- KARTĘ ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY w formie papierowej, dostępną w Wydziale Stalowowolskie Centrum Aktywności Lokalnej (SCAL).
O konkretnym miejscu realizacji warsztatów oraz terminie realizacji doradztwa, zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani na dane kontaktowe podane w zgłoszeniu.
OFERTA WSPARCIA DORADCZEGO
Zapraszamy również do skorzystania z pakietu darmowych porad dla NGO! Konsultacje odbywają się zarówno stacjonarnie jak i online. Zapisy trwają pod linkiem: https://forms.gle/jdndxsanCFB97p8w6
Nasi eksperci doradzają w sprawach:
- FINANSOWO-KSIĘGOWO-KADROWYCH,
- PRAWNYCH,
- Z ZAKRESU POZYSKIWANIA FUNDUSZY.
O konkretnym terminie realizacji doradztwa, zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani na dane kontaktowe podane w zgłoszeniu.
DANE DO KONTAKTU
Szczegółowych informacji na temat warsztatów i doradztwa udzielają pracownicy Wydziału STALOWOWOLSKIE CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ Urzędu Miasta Stalowej Woli, mieszczącego się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, 37-450 Stalowa Wola, numer tel.: 792 983 300, e-mail: [email protected]
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS