A A+ A++

Wystarczy kwadrans. Zalej te zioła wodą i wymocz stopy

Jak dbać o stopy latem?

Jak dbać o stopy latem?

Źródło zdjęć: © Adobe Stock

oprac. AFAL

30.07.2024 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pękanie pięt to problem, z którym mierzy się wiele osób w każdym wieku. Skóra na stopach jest znacznie grubsza niż w innych miejscach na ciele, co często prowadzi do jej pękania i rogowacenia. Jak temu zaradzić?

Pękające pięty mogą być objawem takich schorzeń jak cukrzyca czy niedoczynność tarczycy. Ten problem spędza sen z powiek również osobom z nadwagą — to za sprawą nadmiernego nacisku na stopy. Warto wówczas skonsultować się z lekarzem.

Dieta jest kluczowa

Dieta ma duży wpływ na kondycję naszej skóry, również na stopach. Brak pewnych witamin może przyczyniać się do powstawania problemów skórnych.

W szczególności warto zwrócić uwagę na niedobór: witaminy B3 (jej brak sprawia, że skóra traci elastyczność), witaminy A (jej braki w organizmie powodują, że pięty są szorstkie i zrogowaciałe), witaminy E (gdy jej brakuje, skóra staje się przesuszona i zrogowaciała) i witaminy C (braki w organizmie powodują, że skórze brak sprężystości).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Domowe sposoby na gładkie pięty

Rezultaty mogą przynieść kąpiele solne z użyciem soli leczniczej. Alternatywnie można stosować peeling z sody oczyszczonej, który szybko usuwa zrogowaciały naskórek. Innym skutecznym patentem jest przygotowanie mieszanki ziołowej.

Wystarczy kilka łyżek kozieradki, siemienia lnianego i rumianku zalać wrzątkiem, a po wystudzeniu wymoczyć stopy. Można też dodać ziele krwawnika, liść brzozy, nagietek albo korzeń żywokostu. Po takiej kąpieli porządnie wysusz stopy.

Zobacz także: Skrop wacik i wetrzyj w stopy. Będą miękkie jak u niemowlaka

Siemię lniane na stopy

Olej zawarty w siemieniu lnianym wykazuje zmiękczające właściwości, co pomaga w utrzymaniu pięt w dobrej kondycji. Wystarczy, że zalejesz nasiona siemienia lnianego wrzątkiem, a po wystudzeniu wymoczysz stopy. Po takim zabiegu warto usunąć obumarły naskórek.

Czytaj również: Podolog bije na alarm. Polki noszą je na potęgę

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDzień Długu Ekologicznego. Od 1 sierpnia świat żyje„na kredyt”
Następny artykułWicepremier bojkotuje igrzyska w Paryżu. “Ohydne widowisko”