Tak jak można było przypuszczać koszykarki BC Polkowice pokonały na wyjeździe zespół Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 89:68.

Nawet przez chwilę polkowiczanki w tym meczu nie były zagrożone. Od początku narzuciły swój styl gry i z minuty na minutę powiększały swoja przewagę. Pierwsze trzy kwarty wygrały „pomarańczowe”. Później do głosu doszły torunianki, którym udało się wygrać ostatnia kwartę, ale wynik meczu był już tak wysoki, że w żaden sposób to nie zaszkodziło koszykarkom z Polkowic. Ostatecznie zespół BC wygrał to spotkanie 89:68.
Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń – BC Polkowice 68:89
Punkty dla BC zdobyły: Spanou 18, Friskovec 16, Mavunga, Gajda i Telenga po 12, Wheeler 9, Puter 7 i Zasada 3.
W najbliższą sobotę kolejnym rywalem ligowym będzie zespół z Poznaniu ale zanim dojdzie do tego meczu, to już w środę polkowiczanki czeka potyczka Euroligowa. Tym razem zagrają przed własną publicznością z drużyną USK Praga. Mecz ten zaplanowano na godzinę 19.