A A+ A++

Polacy coraz częściej wyjeżdżają do pracy za granicą. Za cel swojej podróży wybierają zarówno kraje należące do Unii Europejskiej jak i poza nią. W ten sposób można osiągnąć bardzo satysfakcjonujące zarobki, które z pewnością pomogą podreperować budżet domowy. Jednak kiedy dojdzie do jakiegoś wypadku przy pracy za granią, sytuacja może się znacznie skomplikować. Warto wiedzieć jak postąpić w takiej sytuacji. 

Wypadek przy pracy za granicą – o czym pamiętać?

Wypadek w pracy za granicą to zawsze dość stresująca sytuacja. Jednak dzięki współpracy z właściwą firmą ubezpieczeniową można uzyskać należne odszkodowanie i opłacić koszty leczenia. 

W przypadku obrażenia ciała i konieczności hospitalizacji za granicą firma Adwokat w Europie oferuje kompleksową pomoc, która obejmuje zarówno pokrycie koszty zadośćuczynienia w procesie likwidowania szkód, jak również pomoc podczas postępowania sądowego. 

Wypadki w pracy zwykle mają miejsce, gdy w przypadku pracy fizycznej np. na hali produkcyjnej czy w branży budowlanej. Wypadki te mogą się także przytrafić w innych branżach. Osoba poszkodowana ma prawo do uzyskania odszkodowania będącego zadośćuczynieniem za poniesione szkody. Może się ubiegać o taką zapłatę, kiedy:

  • do wypadku doszło z winy pracodawcy lub innego pracownika, 
  • nie minął termin przedawnienia. 

Warto mieć na uwadze także to, że odszkodowanie można uzyskać, gdy praca miała charakter nielegalny. Każdą sprawę rozpatruje się indywidualnie. 

Jakie odszkodowanie można uzyskać za wypadek, który miał miejsce za granicą?

Pracownicy, którzy doświadczyli wypadku podczas pracy za granicą, mogą otrzymać odszkodowanie, a także:

  • zwrot kosztów za leczenie, 
  • zwrot kosztów związanych z utraconymi dochodami, 
  • zadośćuczynienie za krzywdy, 
  • świadczenia pielęgnacyjne, 
  • renta. 

Rodzaj i wysokość świadczeń jest zależna od konkretnych przypadków. Znaczenie ma miejsce pracy, rodzaj doznanej krzywdy, a także okoliczności wypadku. 

Z pewnością warto zdecydować się na współpracę z kancelaria adwokacją, aby przejść przez cały proces otrzymywania odszkodowania bez żadnych problemów i komplikacji. Nie zawsze sytuacja jest łatwa i możliwa do szybkiego rozstrzygnięcia, nie rzadko także pracownicy nie są świadomi swoich praw, co wykorzystują pracodawcy i utrudniają proces przyznawania odszkodowania. Pomoc prawnika w takiej sytuacji jest bardzo istotna i może znacznie przyspieszyć całą procedurę. Warto także zaznaczyć, że poszczególne kraje charakteryzują się różniącymi się od siebie przepisami dotyczącymi odszkodowań za wypadki przy pracy. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejny most otwarty [FOTO/VIDEO]
Następny artykułTrzech Króli przyniosło umocnienie złotego. Kurs euro najniżej od października