A A+ A++

Na przemęczenie pracowników skarżyła się wdowa po zmarłym pracowniku. Mężczyzna zmarł we wrześniu. Zasłabł przed rozpoczęciem zmiany, odczuwał ból w klatce piersiowej i miał problem z oddychaniem. Pracodawca nie uznał tego za wypadek przy pracy.

Przez ostatnie trzy lata Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu przeprowadził w Sadach w sumie 14 inspekcji.

Każda kontrola w Amazonie wykazywała nieprawidłowości

– przyznała rzeczniczka prasowa inspektoratu.

W tym czasie wydano 23 decyzje i 48 wniosków. W 2018 roku inspektorzy sprawdzali wydatek energetyczny na losowo
wybranych stanowiskach. Wówczas zobowiązano Amazona do zmiany warunków pracy dwóch osób. Pracownicy ci wykonywali dodatkowe zadania wzbronione na stanowiskach związanych z wysiłkiem fizycznym – ich wydatek energetyczny przekraczał już 5000 kilodżuli w przypadku kobiety i 8400 kilodżuli u mężczyzny. Zakład poinformował o wykonaniu decyzji, ale zakwestionował prawidłowość pomiarów. Sprawę rozstrzygnie teraz Naczelny Sąd Administracyjny.

Wiemy, że nie jesteśmy idealni, ale każdego dnia staramy się być coraz lepsi

– pisze w swoim stanowisku Amazon. Spółka zapewnia o współpracy z władzami i wykonywaniu zaleceń inspekcji. Zachowanie norm wydatku energetycznego potwierdziły niezależne organy zewnętrzne – zapewnia spółka.

Zmarły pracownik Amazona chciał przed śmiercią zmienić stanowisko. Przyjmował leki na nadciśnienie. Takich przypadków inspekcja pracy nie uznaje za wypadki, a jedynie zdarzenia medyczne.

Amazon należy do najbogatszych firm na świecie. Sklep internetowy w swoich polskich oddziałach zatrudnia ponad 23 tysiące osób. Na warunki pracy w magazynach skarżą się związki zawodowe. Spółka temu zaprzecza. Zmiana zwykle trwa 10 godzin. Pracownicy mają dwie 15-minutowe przerwy i jedną półgodzinną, ale, jak twierdzi spółka, zawsze mogą robić nieoficjalne krótkie przerwy na skorzystanie z toalety.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUszkodzona rogatka i duże problemy kolejowo-drogowe
Następny artykułOdesłali pacjentkę do domu – powinna trafić na oddział chirurgiczny. Jest wyrok