Ponad 250 zawodników wzięło udział w „Triathlonie w Zimnej Wodzie”.

Na dystansie 1/4 Ironman (950 m pływanie; 45 km rower; 10,5 km bieg) stawiło się 107 zawodników, w tym 9 kobiet. Pierwsze miejsce zajął Jan Popławski z Warszawy, przed Danielem Jakimiukiem ze Szklarskiej Poręby i Piotrem Saniawą z Lublina. Najlepszy z łukowian był Dariusz Grochowski, który zajął siódme miejsce. Trzynasty był Artur Piotrowski. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Strusińska z Mińska Mazowieckiego, przed Moniką Osińską z Łukowa i Katarzyną Kopańską z Pruszyna.

Dystans 1/8 Ironman (475 m pływalnie; 22,5 km rower; 5,25 km bieg)  pokonało 115 zawodników, w tym 24 panie. Zwyciężył Paweł Młodzikowski z Adamowa, przed Kamilem Zielińskiem z Tarnobrzegu i Piotrem Litwiniukiem z Warszawy. Najlepszy z łukowian był Adam Płudowski, który zajął 38. miejsce. 49. był Rafał Kondracki, a 51. Alan Przeździak. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Hanna Cieślińska z Warszawy. Najlepsza wśród łukowianek była Sylwia Szymowska, która zajęła 11. miejsce.

Odbyły się również 3-osobowe sztafety. Pierwsze miejsce zajęli Bartłomiej Koncki, Marcin Cichosz i Mariusz Małek.

Łuków reprezentowało w sumie 19 zawodników, w tym cztery panie.

W sobotę 17 lipca w zawodach triathlonowych wzięli udział najmłodsi zawodnicy. Startowały dzieci w wieku poniżej 12 lat, w kategorii 12 – 13 lat oraz 14 – 15 lat. Do pokonania mieli 100 m biegania, 1.5 km jazdy rowerem i 500 m biegu.

Triatlon zorganizowały wspólnie Klub Biegacza V-Max Adamów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Impreza odbywała się nad zalewem Zimna Woda.

Relacja z triathlonu w Zimnej Wodzie już wkrótce w Master TV. Zapraszamy.