A A+ A++

80,54% toruńskich maturzystów zdało majowy egzamin. Zdawalność w toruńskich szkołach jest wyższa od normy krajowej, która wyniosła 78,2%.

Do egzaminów maturalnych w maju 2022 r. podeszło 2052 absolwentów toruńskich szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Toruń.

Spośród toruńskich liceów najlepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące ze 100% zdawalnością, a spośród wszystkich typów szkół Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia również ze 100% zdawalnością. Wysokie wyniki osiągnęły także: IV Liceum Ogólnokształcące (98,76%), VIII Liceum Ogólnokształcące (97,19%), X Liceum Ogólnokształcące (96,41%) oraz V Liceum Ogólnokształcące (96,09%). Natomiast spośród szkół technicznych najwyższą zdawalność uzyskało: Technikum nr 8 w ZSPS i VIII LO (94,74%), Technikum nr 5 w ZSMEiE (91,93%) oraz Technikum nr 7 w ZSS (82,61%).

Aby egzamin maturalny w 2022 r. został uznany za zdany należy uzyskać co najmniej 30% z możliwych punktów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz przystąpić do jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej.

Z 13742 tegorocznych absolwentów szkół w województwie kujawsko-pomorskim, którzy przystąpili do egzaminów maturalnych z wszystkich przedmiotów obowiązkowych, zdało 76,2%. 17% absolwentów ma prawo przystąpienia do egzaminu poprawkowego (23 sierpnia 2022 r.), a 6,8% osób nie zdało egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu.

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2022 r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części pisemnej z: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Absolwenci szkół lub oddziałów z nauczaniem języka danej mniejszości narodowej obowiązkowo przystępowali również do części pisemnej egzaminu maturalnego z języka danej mniejszości narodowej. Wszyscy absolwenci mieli również obowiązek przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języka obcego nowożytnego – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym. Każdy absolwent mógł również przystąpić do egzaminu dodatkowego z maksymalnie pięciu kolejnych przedmiotów dodatkowych.

Po raz pierwszy w 2022 r. absolwenci 4-letniego technikum (z lat 2006–2022) oraz absolwenci branżowej szkoły II stopnia (z 2022 r.), którzy ukończyli branżową szkołę I stopnia jako absolwenci gimnazjum, nie mieli obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, jeżeli spełnili wszystkie warunki niezbędne do uzyskania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe albo dyplomu zawodowego w zawodzie nauczanym na poziomie technika.

Fot. Wojtek Szabelski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁuków: maturzyści poznali wyniki
Następny artykułKierwiński opowiada bajki o zaporze. Internauci reagują