Frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosła 72,9%, natomiast frekwencja w referendum to około 40%. Oznacza to, że wynik referendum nie będzie wiążący.
Frekwencja poniżej 50% oznacza, że referendum nie jest wiążące. Niższa frekwencja w referendum wynika z bojkotu, do którego nawoływałała część środowisk opozycyjnych. Argumentowano, że pytania były tendencyjne, a kampania referendalna de facto wspierała obóz rządzący.
Przypominamy pytania referendalne:
- Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
- Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
- Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
- Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?
Głosujący w trakcie odbierania kart wyborczych mogli odmówić wydania karty referendalnej. Jak widać, w ten sposób postąpiła spora grupa wyborców.
Zobacz również:
Oryginalne źródło: ZOBACZ
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS