Początki prowadzenia działalności są trudne dla każdego przedsiębiorcy. W wielu branżach, chociażby budowlanej, właściciel firmy musi uwzględnić wysokie koszty. Nie może bowiem obejść się bez podstawowych, a z czasem specjalistycznych sprzętów budowlanych. Zakup na własność czy wynajem? Które rozwiązanie będzie bardziej opłacalne w przypadku rozpoczynania działalności w zakresie usług budowlanych?
Jakie są zalety wynajmu sprzętu budowlanego?
Zakładając firmę budowlaną, przedsiębiorca zaczyna nierzadko od drobnych usług. Niezbędny jest zatem podstawowy sprzęt, który przydaje się w coraz częściej realizowanych zleceniach.
Z czasem, gdy w grę wchodzi realizacja coraz większych, bardziej złożonych i specjalistycznych zleceń, podstawowy sprzęt przestaje wystarczać. Niezbędne stają się maszyny budowlane dużych gabarytów, przeznaczone do wiercenia otworów, kopania w ziemi, podnoszenia ciężkich ładunków i nie tylko. W takich przypadkach wynajem staje się doskonałym rozwiązaniem.
Przede wszystkim wynajem sprzętu oznacza niższe koszty w stosunku do kupowania maszyn budowlanych na własność. O ile wspomniane sprzęty podstawowe powinny być na wyposażeniu każdej firmy budowlanej, o tyle drogie maszyny o specjalistycznym przeznaczeniu użytkowane są zwykle tylko cyklicznie lub nawet jednorazowo. Ich brak na stanie nie musi oznaczać niemożności wykonania zlecenia. Wystarczy pokusić się o wypożyczenie wybranego sprzętu.
Kolejna zaleta w przypadku wynajmu to brak dodatkowych kosztów. Właściciel firmy nie musi organizować przestrzeni do przechowywania sprzętu. To wypożyczalnia odpowiada za te kwestie, ale i za regularny serwis, konserwację czy przeprowadzanie niezbędnych napraw. Jeśli zaś w trakcie użytkowania wynajętego sprzętu dojdzie do jego usterki, właściciel firmy budowlanej nie musi przerywać pracy. Wypożyczalnia jest w stanie dostarczyć mu sprawny sprzęt, jednocześnie zajmując się usunięciem powstałej usterki w dotychczas użytkowanym.
Kiedy lepiej wypożyczać narzędzia budowlane?
Każda firma budowlana oferuje konkretny zakres usług. Nawet jeśli jest on dość szeroki, bywa tak, że klienci liczą na dodatkowe usługi, teoretycznie drobne, do wykonania „przy okazji”, które można wliczyć w całościowe koszty, a przy okazji zyskać uznanie klienta. Dla firmy może to być o tyle problematyczne, że potrzebny okazuje się być sprzęt, którego nie ma na stanie.
W powyższej sytuacji ponownie sprawdza się opcja wypożyczenia wybranych narzędzi czy sprzętu budowlanego. Przedsiębiorca może pozyskać nowego klienta, realizując ważną dla niego usługę, przy niewielkim koszcie dodatkowym, bo obejmującym jedynie wypożyczenie.
Gdzie i jak wypożyczyć sprzęt budowlany?
Na rynku znaleźć można rozmaite wypożyczalnie sprzętów i maszyn budowlanych. Którą firmę wybrać? Z szeroką ofertą oraz oddziałami ulokowanymi w wielu miastach Polski wychodzi do klientów wypożyczalnia Renta.
W jej ofercie znaleźć można podstawowe sprzęty, takie jak drabiny, elektronarzędzia czy urządzenia przydatne do wykonywania prac ogrodowych. Nie brakuje również specjalistycznych maszyn i sprzętów wyszukiwanych przez firmy budowlane, na profesjonalnych urządzeniach kończąc.
Renta pozwala na wynajem narzędzi budowlanych w aż 15 oddziałach zlokalizowanych w największych miastach Polski. Obejmują one swoim zasięgiem szeroki obszar i pobliskie okolice, dlatego nawet firmy budowlane działające na skalę lokalną, realizujące podstawowe, proste usługi, znajdą tu ofertę dla siebie.
Aby skorzystać z oferty, jaką stanowi wynajem urządzeń budowlanych, wystarczy wybrać konkretny sprzęt, sprawdzić jego dostępność i zarezerwować, ustalić czas wypożyczenia, a po zakończeniu użytkowania pozostaje zwrócić sprzęt.
Wynajem sprzętu budowlanego dla każdego
Wynajem maszyn budowlanych to doskonała alternatywa w stosunku do ich zakupu. Wypożyczenie oznacza zdecydowanie mniejsze koszty przy zachowaniu gwarancji użytkowania sprzętów najwyższej jakości, sprawnych, funkcjonalnych i pochodzących od uznanych na rynku producentów.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS