A A+ A++

Informacja o tym, że miasto szuka wykonawcy, który wymieni dach SP nr 34 przy ul. Naruszewicza 25, jest już na stronie internetowej kieleckiego urzędu miasta. Prace oprócz wymiany pokrycia dachowego na budynku szkoły (poza salą gimnastyczną) obejmują też m.in. demontaż i ponowny montaż obróbek blacharskich oraz instalacji odgromowej i remont kominów.  W ogłoszeniu czytamy, że remont ma na celu “dostosowanie budynku szkoły do wymogów bezpieczeństwa pożarowego”.

Dach zdemontują w wakacje

Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu, na złożenie oferty mają czas do 16 lipca, muszą też wpłacić 5,5 tys. zł wadium.  Miasto przewiduje, że najpóźniej do 14 sierpnia uda się podpisać umowę. Ponieważ wykonawca na zrealizowanie prac będzie miał 75 dni, to oznacza, że remont dachu może zakończyć się dopiero pod koniec października.

ZOBACZ TAKŻE: GDDKiA potwierdza informacje “Wyborczej”. Jest przetarg na budowę S74 Kielce – Mniów

Dlaczego przetargu nie ogłoszono wcześniej, tak żeby remont zakończył się w wakacje? – pytamy. 

– Trwały prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej, która wykracza poza zakres tego postępowania na wybór wykonawcy. Sze-rszy charakter dokumentacji pozwoli jednak w kolejnych latach, w miarę możliwości budżetowych miasta, na realizację kolejnych zadań – tłumaczy Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.  

Muszą uzgodnić z dyrektorem

Dodaje, że prace prowadzone będą na zewnątrz i “nie powinny zakłócić funkcjonowania szkoły”. – Najważniejsza ich część, czyli przede wszystkim demontaż pokrycia dachowego, rozpocznie się w wakacje i chcemy, żeby do końca lata ten etap został zakończony. W kolejnych tygodniach będą już prowadzone czynności mniej inwazyjne, tj. związane z montażem nowego pokrycia – wyjaśnia rzecznik.

Podkreśla, że ważną kwestią będzie odpowiednie zabezpieczenie placu budowy. – Co jest oczywiście uwzględnione w warunkach przedmiotowego postępowania – informuje Tomasz Porębski.   Rzeczywiście w ogłoszeniu znalazł się zapis, że  “wykonawca zobowiązany jest do uzgodnienia organizacji robót budowlanych” z dyrektorem szkoły.

ZOBACZ TAKŻE: Tak powstawało kieleckie “miasto w mieście”. Historyk: Trzeba przed nim “klęknąć”, nie niszczyć

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo potrafi Windows 11 na smartfonie? Uruchamiać gry z PC i to całkiem sprawnie
Następny artykułFestiwal Góry Literatury po raz kolejny zagości w gminie Nowa Ruda