Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (1-0) z ŁKS-em Łagów w meczu wyjazdowym 8. kolejki III ligi, gr. IV. Prowadzenie wiślakom dał gol Szymona Raka.

Wiślacy, podobnie jak przed tygodniem w meczu z Podhalem Nowy Targ, znakomicie weszli w mecz. Już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Z prawej strony boiska Kacper Serek znakomicie zacentrował na głowę Szymona Raka, który ładnym uderzeniem trafił do bramki. Mało brakowało, a już cztery minuty później zespół Jarosława Pacholarza mógł mieć na koncie strzelone dwa gole. Niestety po precyzyjnym podaniu od Jakuba Mażysza, Mateusz Stańczyk minimalnie chybił. Jak mówi słynne w świecie w piłkarskim przysłowie “Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.” Dosłownie kilkadziesiąt sekund po pudle Stańczyka, znakomitą szansę na wyrównanie miał Amarildo Balotelli. Po stracie piłki przed “szesnastką” przez Przemysława Dwórzyńskiego, trafiła ona do pozostawionego bez opieki Brazylijczyka, który tylko w sam sobie znany sposób nie potrafił trafić do siatki z paru metrów. W 17. minucie Dawid Kułaga doznał urazu mięśnia dwugłowego, przez co musiał opuścić plac gry na noszach. Trener gospodarzy żywo reagujący przy linii bocznej zachęcał swoich podopiecznych do większego nacisku. W 18. minucie Miłosz Gierczak po indywidualnej akcji oddał płaski strzał, na szczęście czujny w bramce Jakub Borusiński odbił piłkę na rzut rożny.

Druga połowa w wykonaniu wiślaków była już nieco słabsza. Punktem zwrotnym dla gospodarzy okazała się 61. minuta, kiedy to na boisko wbiegł Artur Piróg. Ten zawodnik dosłownie sekundy po wejściu cieszył się ze zdobytej bramki. Były piłkarz Korony Kielce wykorzystał dośrodkowanie Piotra Cichockiego. Nie minął kwadrans, a ŁKS prowadził. Szymon Jarosz wybił piłkę głową po dośrodkowaniu. Niestety do futbolówki dopadł Piróg, który przełożył ją jeszcze na lewą nogę i pewnym strzałem z okolicy jedenastu metrów drugi raz pokonał sandomierskiego bramkarza.

12 września 2021, 16:00 – Łagów
ŁKS Łagów 2-1 Wisła Sandomierz
Artur Piróg 62, 74 – Szymon Rak 2

ŁKS: 50. Hubert Banach – 5. Jakub Mamełka (46, 70. Maciej Urbański), 6. Patryk Wilk, 13. Przemysław Stelmach, 14. Damian Urban, 17. Piotr Cichocki, 24. Michał Mydlarz, 25. Mateusz Ozimek (73, 7. Jakub Kapsa), 33. Miłosz Gierczak (46, 3. Dani Jodar), 88. Piotr Rogala, 53. Amarildo Balotelli (61, 9. Artur Piróg).

Wisła: 32. Jakub Borusiński – 30. Dawid Kuliga (17, 11. Aleksander Wiśniewski), 4. Władysław Kudriawcew, 3. Kacper Serek, 98. Przemysław Dwórzyński – 14. Szymon Jarosz, 15. Dariusz Partyka (77, 13. Przemysław Bednarz), 6. Jakub Janik, 18. Szymon Rak, 20. Mateusz Stańczyk (62, 99. Filip Handzlik) – 7. Jakub Mażysz (62, 10. Kamil Bełczowski).

żółte kartki: Stelmach, Mydlarz, Banach, Cichocki – Mażysz, Jarosz.

sędziował: Adam Jamka (Kielce).

Żółtymi kartkami ukarani zostali także trener Wisły – Jarosław Pacholarz, Dawid Kuliga oraz trener ŁKS-u – Ireneusz Pietrzykowski.

W zespole ŁKS-u zagrał były zawodnik Wisły – Patryk Wilk.

źródło: własne