A A+ A++

18 stycznia PUB Spółdzielczy w Toruniu zamieścił na Facebooku post zaczynający się słowami „przyłączamy się do protestu i otwieramy”. Mimo tego, co napisano dalej, po mieście krążą informacje, że lokal jest otwarty. Właściciele nie nalewają jednak piwa, a udzielają konsultacji psychologicznych. To sposób na obejście przepisów? Rafał Grabowski, jeden z właścicieli pubu, zapewnia, że nie. – Na szczęście zdecydowana większość odebrała ten post tak jak należy, zgodnie z intencją autorów. Inni potraktowali „konsultacje psychologiczne” z przymrużeniem oka – wyjaśnia. – Zgodnie z rozporządzeniami nie możemy nalewać piwa i tego nie robimy. Oboje ze wspólniczką jesteśmy psychologami, więc tym, co umiemy najlepiej, jest pomaganie ludziom. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje. Piwo na wynos w butelkach sprzedajemy od grudnia, bo mamy na to koncesję.

Praca częścią terapii

Grabowski zapewnia, że w pełni wspiera protestujących przedsiębiorców. Sam jednak jako pracodawca osób ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością twierdzi, że nie może pozwolić sobie na takie ryzyko. – Praca jest dla tych osób częścią terapii – mówi właściciel pubu.

– Spowodowana przez lockdown przerwa w pracy źle wpływa na kondycję nas wszystkich, a na naszych współpracowników zatrudnionych w pubie szczególnie. Po kilku miesiącach pracy widać już było efekty naszych wspólnych działań, a tak długa przerwa spowoduje, że ponownie wszyscy będziemy oswajać się z zadaniami zawodowymi. Dlatego staramy się być z pracownikami, spotykamy się – mówi Rafał Grabowski. – Czwartkowy wieczór spędziliśmy na rozmowach i grze w planszówki. Niestety największą wartością była dla nich praca. Dawała im możliwość bycia wśród ludzi, uczenia się czegoś nowego.

„Piwo, które warzy więcej”

PUB Spółdzielczy to część ogólnopolskiej franczyzy społecznej, która ma browar w Pucku i trzy puby (Gdańsk, Łódź i Toruń), dwa kolejne zostaną otwarte po pandemii. Browar, produkujący piwo kraftowe, podobnie jak puby, zatrudnia osoby ze zdiagnozowanymi niepełnosprawnościami. – Nasze hasło przewodnie to „Piwo, które warzy więcej” – mówi Grabowski.

Konsultacje psychologiczne odbywają się zarówno w formie zdalnej, jak i stacjonarnej w pubie. Udzielają ich trzy osoby. Umawiać się można pod nr. 508 019 134. Pomoc jest bezpłatna i skierowana do wszystkich potrzebujących. Jeżeli zainteresowanie będzie bardzo duże, właściciele zaangażują w inicjatywę kilku innych psychologów, którzy zadeklarowali już chęć pomocy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPapieskie Orędzie do mediów: więcej kontaktu z rzeczywistością
Następny artykułGIS ostrzega przez popularną przekąską! Wydano zakaz jej spożywania!