Cenne zwycięstwo odnieśli sportowcy UKS Kadet w Oświęcimiu w pierwszym meczu rundy rewanżowej z Wisłą Kraków.

Mecz dla kadetów rozpoczął się fatalnie, bez koncentracji i wiary w zwycięstwo. Goście z grodu Kraka po siedmiu minutach prowadzili 20 do 2.

„Zimny prysznic podziałał na nas bardzo orzeźwiająco. W ciągu pozostałych trzech minut potrafiliśmy rzucić 17 punktów i zniwelować przewagę ambitnych krakowian do zaledwie trzech punktów (22-19)” – relacjonował spotkanie Wojciech Porębski, trener UKS Kadet Oświęcim.

W drugiej kwarcie oświęcimianie grali znacznie lepiej, zarówno w obronie jak i w ataku. Wygrana druga odsłona 25-15 pozwoliła im zejść na przerwę z siedmiopunktowym prowadzeniem 44-37.

„Po zmianie stron zaczęliśmy grać jeszcze lepiej, budowaliśmy mozolnie przewagę, którą w siódmej minucie trzeciej kwarty wyniosła już 14 punktów 59 do 45.

Dobra passa nie trwała długo

Kadeci przestali trafiać i co gorsze, bronić. Taką sytuację wykorzystali wiślacy i doprowadzili do remisu 64 do 64.

Na szczęście końcowa syrena oznajmiająca koniec trzeciej kwarty obudziła kadetów z letargu. Wygrana ostatnia ćwiartka 32 do 21 pozwoliła im cieszyć się z końcowego sukcesu.

Wygrywają 96 do 81

„Gratuluję swojej drużynie cennej wygranej. Brawo chłopaki” – ciesz się z wygranej Porębski.

Podsumowanie trenera

Punktowali:

K. Porwit 31 pkt – bardzo dobry mecz Krzysiu zagrałeś jak profesor

M. Zgrajek 26 pkt. Mati dzisiaj strasznie nierówno, bardzo dobre akcje przeplatałeś słabą grą ale w najważniejszych momentach ręka Ci nie zadrżała brawo.

D. Huber – 15 pkt., Dominik dzisiaj było bardzo dobrze pewnie i bez strat extra.

I. Miler – 10 pkt., Igor Twoje punkty były bardzo ważne i dały dały nam zwycięstwo

J. Jarosz- Jasiu jesteś naszym największym wojownikiem budzącym respekt po koszem, Twoje 8 pkt. to punkty po walce na tablicy, które liczą się podwójnie super job.

M. Gawroński – 2 pkt. Mateusz Twoja zmiana pozwoliła nam odrobić straty w pierwszej i czwartej kwarcie, super robota.

W. Cetnarski  2 pkt. – Wiktor wykorzystałeś swój czas na parkiecie wzorowo, Twoje punkty, a przede wszystkim asysty do Krzysia i Igora były najwyższej klasy.

P. Gurdek – 2pkt. Piotrek zagrałeś kilka dobrych akcji ale wiem, że stać Cię na więcej,

A. Janik – Artek w ostatnim meczu z Unią zagrałeś super zawody 19 pkt. z liderem zrobiły wielkie wrażenie, dzisiaj mimo braku zdobytych punktów Twoją grę oceniam bardzo pozytywnie.

TS Wisła – Binkiewicz 34 p., Meers 17, Bącela 12 p., Sokół 9 p., Wójcik 6p., Starowicz 3 p.