A A+ A++

Porządek, ład i wyciszenie z nutą retro to określenia, które doskonale oddają charakter nowej realizacji studia architektury wnętrz Decoroom. Architekci oparli projekt na potrzebie uproszczenia przestrzeni i rozwiązaniach, które inwestorzy upodobali sobie z myślą o swoim wymarzonym miejscu. Tak oto na warszawskim Bemowie powstało nowoczesne mieszkanie, w którym oswojony minimalizm swobodnie przeplata się z zaskakującymi elementami wystroju zapewniając mieszkańcom komfort i pożądaną funkcjonalność.

Katarzyna Fotek, architekt odpowiedzialna za projekt zabudowy meblowej w całym mieszkaniu oraz kuchni, zrealizowała projekt zgodnie z głównymi założeniami tworząc ascetyczną a jednocześnie praktyczną przestrzeń dla miłośników gotowania i przechowywania. Kuchnię utrzymano w klasycznym kontraście – zabieg połączenia gładkich białych frontów i czarnego blatu sprawia, że ta strefa nabiera charakteru i nie przytłacza reszty mieszkania. Znajdziemy tu niestandardowo dużo miejsca do przechowywania: sporą liczbę dobrze rozplanowanych szafek i szuflad oraz pokaźny blat roboczy, który docenią nie tylko domowi kucharze. Cały blat ze spieku o bardzo wysokiej wytrzymałości doskonale poradzi sobie np. z wodą, tłuszczami, ale też z gorącymi i ostrymi narzędziami.

Zdrowy sen to luksus, który możemy sobie zapewnić poniekąd także odpowiednią aranżacją sypialni. Architekt wnętrz – Joanna Węgłowska – niekwestionowaną „bohaterką” tej przestrzeni uczyniła ozdobną tapetę za łóżkiem, która w jednej chwili przenosi nas na łono kojącej natury. Utrzymany w niebieskościach i zieleni motyw drzew idealnie komponuje się z żółtymi i musztardowymi poduszkami oraz pledem w kolorze ciepłego brązu, który zachęca do otulenia się i odpoczynku. Ciekawym elementem w sypialni są także metalowe drzwi z przeszkleniami, za którymi „ukryto” mały gabinet do pracy wstępnie przeznaczony na garderobę.

W obydwu łazienkach dostrzeżemy kilka podobieństw, choć różni je przeznaczenie projektu. Lustra zamontowane na całej ścianie za umywalką i dekoracyjność sprowadzona do dyskretnych elementów, jak np. ozdobne płytki Aparici Carpet na podłodze, to elementy wspólne budujące spójny klimat. Łazienka z wanną to strefa dla dzieci, ale jednocześnie będzie pełnić funkcję łazienki gościnnej, stąd architekci celowo unikali oczywistych dziecięcych motywów. Druga łazienka to „strefa rodziców”, gdzie postawiono na funkcjonalność i wykończenie materiałami klasy premium. Maksymalny komfort uzyskano za pomocą prysznica typu walk in z odpływem liniowym, deszczownicą podtynkową, a całość dopełniają stylowe drzwi do prysznica w metalowych ramach.

W dwóch niestandardowo wyposażonych pokojach dziecięcych pojawia się szersza paleta barw. Jedno z pomieszczeń jest bowiem sypialnią, w której na jednej ze ścian króluje urocza tapeta z bajkowym motywem a drugie przeznaczono na miejsce do zabawy. W ten sprytny sposób bawialnia pozwala ujarzmić bałagan ułatwiając zachowanie porządku tam, gdzie najmłodsi mają się wyciszyć i spać. Projekt pomyślano tak, by później z łatwością można było przearanżować oba pokoje na oddzielne sypialnie. Dedykowanym dzieciom rozwiązaniem jest również tapicerowane siedzisko w przedpokoju, czyli wygodna wnęka obita miękką odporną na zaplamienie tkaniną, która pozwoli maluchom wygodnie przygotować się na wyjście z domu. Pod nim ukryto wysuwaną szufladę na buty i inne dziecięce drobnostki, które towarzyszom im podczas zabaw na zewnątrz. Dodatkowo pionowa wnęka od ziemi do sufitu optycznie podwyższa całe wnętrze, a granatowy kolor szafy nawiązuje do ściany w salonie zapewniając kolorystyczną i stylistyczną spójność.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzęstochowa: SLD chce opodatkować pielgrzymów. Kuria chce rozmawiać
Następny artykułDyplomaci odwiedzą woj. świętokrzyskie. Wizyty w najważniejszych miejscach