A A+ A++

Jak zauważa na łamach “Rzeczpospolitej” Przemysław Wojtasik, prowadzenie biznesu zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju (ESG, czyli środowisko, społeczna odpowiedzialność i ład korporacyjny) staje się coraz ważniejsze.

Tomasz Wojech, adwokat w DSK Kancelaria wskazuje, że działanie zgodnie z zasadami ESG jest wymogiem unijnych przepisów, a konkretnie dyrektywy o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (która musi być zaimplementowana do polskiego prawa). – Wynika z niej, że największe spółki będą już w 2025 r. składać specjalne raporty za 2024 r. Powinny wykazać w nich, jak realizują politykę zrównoważonego rozwoju, czyli w jaki sposób dbają o środowisko naturalne, przestrzegają praw człowieka czy zapewniają transparentność firmy – tłumaczy ekspert. Dodaje, że obowiązki sprawozdawcze w kolejnych latach czekają też mniejsze firmy.

Pojawiają się już pierwsze interpretacje podatkowe dotyczące ESG. Jak się okazuje są korzystne dla przedsiębiorców.

Jedną z nich otrzymała spółka świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości, która postanowiła poszerzyć pakiet usług i oferuje klientom wsparcie w budowaniu odpowiedzialnego i zrównoważonego biznesu. Zorganizowała imprezę, na której prezentowała nowe kompetencje. Zaprosiła na nią kontrahentów. Oprócz części oficjalnej odbył się także występ teatralny – monodram poruszający tematykę ekologii. Fiskus uznał, że wydatki na organizację eventu można zaliczyć do kosztów (interpretacja nr 0114-KDIP2-1.4010. 459.2023.1.MR1).

Na ESG powoływała się też spółka z branży transportowej, która angażuje swoich pracowników w wolontariat. Argument … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUtracony świat sprzed ponad 130 lat. Jak Leon Barszczewski fotografował XIX-wieczną Azję Środkową
Następny artykułNowy system znakowania żywności Nutri-Score wprowadza w błąd?