Niewiele zmieniło się od ubiegłego tygodnia. Liderem głosowania nadal pozostaje festiwal “Inne Brzmienia” zorganizowany w czasie pandemii, który zgromadził do tej pory 46 proc. wszystkich oddanych głosów. Swój wynik poprawiła z kolei wystawa “Trzy plagi” w Galerii Labirynt. Drugie miejsce to efekt 28 proc. zebranych głosów (więcej o 7 proc. w stosunku do zeszłego piątku). Na podium znajduje się jeszcze książka “Punkt zerowy” Artema Czecha wydana przez Warsztaty Kultury w Lublinie (8 proc.).
Niewiele zmienia się też na końcu tabeli. Największej mobilizacji potrzebują zwolennicy jubileuszu Lubelskiego Funduszu Filmowego. Do tej pory docenił go niecały procent głosujących, przez co zajmuje ostatnie miejsce. Ale to wcale nie oznacza, że LFF nie ma już szans na zwycięstwo w plebiscycie. Aby poprawić wynik swoich faworytów, wystarczy wejść na stronę lublin.wyborcza.pl i oddać swój głos. Tam znajduje się także finałowa dziesiątka nominowanych do nagrody wydarzeń.
Głosowanie potrwa do 11 kwietnia.
Laureaci otrzymają od nas statuetkę Strzały zaprojektowaną przez częstochowskiego artystę Mariusza Chrząstka. Symbolizuje ona “celne” wydarzenia, jakimi żyje lubelska kultura. Jedną – jak co roku – przyzna redakcja “Gazety Wyborczej”, o drugiej nagrodzie zdecydują czytelnicy. Po raz kolejny przyznamy też nagrodę specjalną. Tym razem trafi ona do twórców portalu ohitorie.eu. Stworzyła go grupa lubelskich historyków z UMCS, KUL oraz IPN. Dla miłośników historii portal szybko stał się ważnym adresem.
Partnerem projektu jest Miasto Lublin. Mecenas kultury: Aliplast Sp. z o.o.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS