A A+ A++

Jeden z użytkowników chińskiego forum Chiphell (via. videocardz) opublikował post ze zdjęciem ogromnego coolera karty graficznej, który podobno planowany był dla modelu z serii GeForce RTX 40 o mocy szczytowej na poziomie 900W.

Po domniemanym skasowaniu TITANa z rodziny Ada Lovelace, wiele osób zapewne zastanawiało się, jak wyglądać mogło chłodzenie karty graficznej, które miała topić zasilacze. W sieci pojawiały się też plotki, że NVIDIA może pracować nad GPU Ada o mocy 800 W, ale nie otrzymaliśmy żadnych dowodów na istnienie takiej grafiki… aż do teraz.

Informator mówi, że na zdjęciu widać cooler dla procesora graficznego NVIDIA o mocy 900 W. To oczywiście moc szczytowa, więc rzeczywisty TDP może być znacznie niższy. Pochwalił się też, że ma inne zdjęcia, ale tylko niektóre z nich zostały opublikowane. Biorąc pod uwagę liczbę wykonanych ramek w kształcie litery X, które widać na jednej z fotografii, można założyć, że nie jest to post od zwykłego trolla, ale prawdziwy czteroslotowy projekt, który był kiedyś rozważany przez Zielonych.

Wyciekły zdjęcia ogromnego 4-slotwego coolera dla karty NVIDII o mocy 900 W. Czyżby TITAN?

Wygląda na to, że cooler dla karty o mocy 900 W miałaby zupełnie inny radiator. Co ciekawe, żeberka nie byłyby ustawione pod kątem, ale proste, równolegle do płytki PCB. Co więcej, tzw. cold plate jest umieszczony z boku, co oznaczać może, że PCB jest również obrócone o 90 stopni? Niewykluczone jednak, że to dodatkowe chłodzenie o innym przeznaczeniu. 

Raczej nie ma szans na to, by, NVIDIA wyjaśniła, co widać na tych zdjęciach, więc skazani jesteśmy na spekulacje i anonimowych informatorów. Nie da się ukryć, że chłodzenie robi wrażenie swoim rozmiarem, ale trudno sobie wyobrazić, by karta w nie wyposażona zmieściła się do typowego PC.

Zobacz także:





Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProf. Marek Konarzewski, nowy prezes PAN: Trzeba przywrócić zaufanie społeczne do nauki i naukowców
Następny artykułInflacja zmusza do zaciskania pasa. Na czym Polacy oszczędzają najbardziej?