A A+ A++

Wspólne wyjazdy wraz z przyjaciółmi z klasy mogą pełnić nie tylko funkcje rozrywkowe, ale również edukacyjne. Bogactwo wielu krajów idealnie pokrywa się z podstawą programową w zakresie historii, czy literatury omawianej na zajęciach. Obcowanie z kulturą innych państw uwrażliwia dzieci na potrzebę dialogu międzykulturowego, a bariera językowa umożliwi im doskonalenie języka obcego. Wspólny wyjazd zintegruje klasę i ułatwi aktywne spędzanie czasu z dziećmi. Przekonaj się, gdzie warto się wybrać na szkolną wycieczkę za granicę.

Zagraniczne wycieczki szkolne – najpopularniejsze kierunki

Nauczyciele i rodzice na wycieczki szkolne wybierają najczęściej kraje takie jak Słowacja, Czechy, Niemcy, czy Ukraina. Za tego typu wycieczkami przemawia stosunkowo niewielki dystans, a więc niedługi czas spędzony w trasie oraz przekonanie o niższych kosztach takich wycieczek. Wypad do Lwowa, w Sudety, czy do Berlina można również w ciekawy sposób połączyć z podstawą programową w zakresie walk o Lwów, budowy geologicznej Sudetów, czy historii i miejsca Bramy Brandenburskiej w kulturze. Organizacja wycieczek szkolnych w te strony jest możliwa nawet na jeden dzień, zatem nie wymaga szczególnych przygotowań.

Gdzie jeszcze warto jeździć na wycieczki szkolne za granicę?

W planowaniu wycieczek szkolnych warto zwrócić się również w stronę krajów bardziej odległych. Większy dystans gwarantuje nam bardziej rozległe różnice w zakresie kultury, kuchni, tradycji i architektury, co wpływa na dzieci bardziej rozwijająco. Warto zatem przemyśleć wyjazd w strony takie jak:

– Włochy – w Wenecji klasa może przepłynąć się gondolą, odbyć spacer po placu Świętego Marka i wejść na zaprojektowaną przez Mauro Codussiego wieżę zegarową. Wizyta w Rzymie jest świetną okazją do powtórki materiału z okresu starożytności i początków naszej cywilizacji, a Florencja jest świetnym miejscem do zapoznania się z dziełami Rembrandta, Rafaela, Michała Anioła, Leonarda Da Vinciego, czy Botticelliego w Galerii Uffizi.

-Grecja – odwiedzając Mykeny mamy możliwość zwiedzić słynny Grób Agamemnona. W Delfach natomiast zobaczymy piękne sanktuaria, znane między innymi z historii o Delfickiej wyroczni. W Atenach możemy porozmawiać o demokracji, wychowaniu Ateńskim i zobaczyć Akropol, który jak dotąd oglądaliśmy w podręcznikach od historii.

– Hiszpania – tutaj z klasą o profilu historycznym możemy podążać ścieżkami Bourbonów i Habsburgów, natomiast z klasą sportową warto będzie udać się w strony siedzib najbardziej znanych na świecie klubów piłkarskich. Oprócz tego warto udać się do muzeum Prado, gdzie zapoznamy uczniów z twórczością Picassa, Boscha, czy Francisca Goi.

– Belgia i Holandia – w ramach tej wycieczki możemy zwiedzić wszystkie trzy stolice Beneluksu – Amsterdam, Brukselę i Luksemburg. W królestwie tulipanów możemy zobaczyć między innymi Pałac Królewski, Muzeum van Gogha, czy Dom Rembrandta. W Brukseli natomiast można zapoznać się z licznymi przykładami architektury secesyjnej, kościołem Notre-Dame duSablon oraz gotycką katedrą Świętego Michała i Świętej Guduli. Luksemburg zachwyci nas swoją wielokulturowością, jak również katedrą Notre Dame i opactwem w Echternach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWyjazdowa Akademia Instalatora w Rzeszowie i Olsztynie
Następny artykułKosmetyki z Rosji – Babuszka Agafia