A A+ A++

Datę przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa wyznacza się na niedzielę 13 czerwca 2021 r. – wynika z rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie głosowania zaplanowanego pierwotnie na maj.

Przedterminowe wybory prezydenta Rzeszowa – po rezygnacji wieloletniego włodarza miasta Tadeusza Ferenca – zaplanowane były na 9 maja. Główny Inspektor Sanitarny wydał jednak opinię, że przedterminowe wybory samorządowe – z uwagi na sytuację epidemiczną – powinny zostać przesunięte.

W poniedziałek Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekty rozporządzeń dotyczące terminu przedterminowych wyborów w samorządzie w kilku gminach i miastach, w tym w Rzeszowie.

Zgodnie z projektem rozporządzenia, nowa data przedterminowych wyborów prezydenta Rzeszowa będzie to niedziela 13 czerwca 2021 r.

Istotna sytuacja epidemiczna

W uzasadnieniu do projektu rozporządzenia przywołane zostało stanowisko GIS, który wskazuje, że mimo stopniowej poprawy, sytuacja epidemiczna nadal jest zmienna i ryzykowna.

“Stąd też proponuje się w przedterminowych wyborach prezydenta miasta Rzeszowa przesunąć datę głosowania. Odbędzie się ono w dniu 13 czerwca 2021 r. Termin ten zapewni bezpieczne przeprowadzenie głosowania, przede wszystkim dla wyborców oraz dla członków obwodowych komisji wyborczych, co w konsekwencji pozwoli na zwiększenie frekwencji wyborczej” – czytamy w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia.

Kto startuje w wyborach?

W wyborach na prezydenta Rzeszowa startują: popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ “Solidarność” wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, wspierany przez Tadeusza Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa, a także b. współpracownik dotychczasowego prezydenta miasta Tadeusza Fe … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułYoutuberami może się zainteresować fiskus
Następny artykuł10 atrakcji dawnej trasy turystycznej w Kopalni Soli „Wieliczka” – cz. 2