A A+ A++

We Wrocławiu 28 czerwca 2020 r. – w I turze wyborów prezydenckich zagłosowało aż 70,81% uprawnionych do głosowania. Mając na uwadze fakt, że w stolicy Dolnego Śląska prawo do głosowania ma blisko 500 tys. osób, jest to ogromna liczba w skali całego kraju. Dla porównania, w trakcie poprzednich wyborów do urn wybrało się 55,21 % wrocławian.

– Chcę bardzo podziękować za Waszą postawę i naprawdę wysoką frekwencję w wyborach. To bardzo ważne, bowiem pokazujemy, jak wspaniałymi, obywatelskimi mieszkańcami jesteśmy. To pokazuje, jaki jest Wrocław – kochający demokrację i dbający o jej rozwój – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Wrocław rusza z wyborczym wyzwaniem

Wrocław chce podtrzymać wysoką frekwencję także w II turze wyborów i wychodzi z propozycją jeszcze większej mobilizacji mieszkańców miasta.

– W pierwszej turze wrocławianie stanęli na wysokości zadania, 70% frekwencja to powód do dumy, ale wierzę, że 12 lipca jesteśmy w stanie zdecydowanie poprawić ten wynik. Przecież Wrocław to nasza wspólna sprawa, a w przypadku tych wyborów – Polska to nasza wspólna sprawa. Sprawdzimy, czy chętniej głosują np. mieszkańcy Krzyków czy może Psiego Pola? – mówi prezydent. – Deklaruję, że na osiedlu z najwyższą frekwencją w II turze wyborów posadzimy 50 dodatkowych drzew i zapewnimy im opiekę pielęgnacyjną. Na ten cel przeznaczymy 100 tysięcy złotych. Trzymam kciuki i powodzenia! – zachęca do udziału w głosowaniu prezydent, Jacek Sutryk.

Przypomnijmy, w stolicy Dolnego Śląska najwięcej głosów w I turze uzyskał Rafał Trzaskowski (43,56%.), na drugim miejscu uplasował się prezydent Andrzej Duda (28,04%), a na trzecim Szymon Hołownia (14,34%).

Lokale wyborcze

Warto sprawdzić, gdzie będziemy głosować, gdyż zmieniły się lokalizacje 24 komisji obwodowych, w porównaniu z poprzednimi wyborami parlamentarnymi.

Obwieszczenia z numerami, granicami i siedzibami obwodowych komisji wyborczych można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Tam, gdzie nastąpiła zmiana lokalizacji, były dostarczane do skrzynek pocztowych lub wywieszane na bramach odpowiednie ulotki, tak aby mieszkańcy danego rejonu Wrocławia mieli świadomość, gdzie mieści się ich lokal wyborczy.

Uruchomione zostały także wyszukiwarki siedzib obwodowych komisji wyborczych, zarówno wyszukiwarka Urzędu Miejskiego , jak i wyszukiwarka Państwowej Komisji Wyborczej.  

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułObchody 75. rocznicy Obławy Augustowskiej już rozpoczęte
Następny artykułSprawca śmiertelnego wypadku w areszcie