W związku z pojawianiem się okoliczności uniemożliwiających powołanie kandydata rekomendowanego Premierowi przez Ministra Zdrowia, ten wycofał swój wniosek. Rozpisany będzie kolejny, trzeci już nabór na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Informację tę politykazdrowotna.com otrzymała od ministerstwa zdrowia.
Informujemy, że proces powołania Głównego Inspektora Farmaceutycznego jest wieloetapowy. W związku z pojawieniem się okoliczności uniemożliwiających powołanie kandydata rekomendowanego Prezesowi Rady Ministrów, Minister Zdrowia wycofał swój wniosek. W najbliższym czasie zostanie rozpisany nowy nabór na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego – napisało biuro komunikacji Ministerstwa Zdrowia w odpowiedzi na pytanie politykazdrowotna.com o prawidłowość trwającego procesu .
Przypomnijmy, że Stanowisko jest nieobsadzone od grudnia zeszłego roku. W międzyczasie przeprowadzono już dwa konkursy. Pierwszy, który jednak zakończył się bez rozstrzygnięcia. W drugim konkursie wyłoniono dwóch kandydatów, a z nieoficjalnych informacji wynika, że poparcie Ministerstwa Zdrowia miał uzyskać dr n. farm. Artur Owczarek.
W bieżącym tygodniu Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, największa polska organizacja pracodawców, skierowała do Premiera Donalda Tuska pismo w związku z prowadzonym naborem na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego (GIF).
Gorąco wokół naboru na Głównego Inspektora Farmaceutycznego
Główny Inspektor Farmaceutyczny oraz podlegający mu urząd odpowiadają za zdrowie i bezpieczeństwo lekowe Polaków oraz nadzorują działalność przedsiębiorców. GIF decyduje m.in. o dopuszczeniu i warunkach działalności na rynku aptecznym, który rocznie jest wart 50 mld złotych. Z dostępnych publicznie informacji wynika, że wskazany przez Ministra Zdrowia kandydat nie spełnia wymagań ustawowych oraz konkursowych. Działając w imieniu organizacji zrzeszonych w Pracodawcach RP zwracam Panu Premierowi na nie uwagę – czytamy w piśmie skierowanym przez Pracodawców RP do Premiera.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że jednym z elementów podnoszonych w ostatnich dniach była kwestia konieczności złożenia oświadczenia o braku konfliktu kandydata. Jest to dokument, który osoby przystępujące do konkursu muszą złożyć na samym początku naboru. Obowiązek ten wynika z przepisów prawa europejskiego.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS