A A+ A++

Gdzie i jak szukać?

Oczywiście poszukiwania należy zacząć od Internetu. Przeglądając profile, strony internetowe lub fora można się sporo dowiedzieć o danym wykonawcy. Możemy sobie porównać ceny, a także zobaczyć portfolio architekta. Sprawdzi się tutaj również poczta pantoflowa. Trzeba zrobić rekonesans wśród znajomych i rodziny. Zazwyczaj znajdzie się ktoś, kto w przeszłości korzystał z usług jakiegoś projektanta i może go polecić do współpracy. Mało tego, można na własne oczy zobaczyć i ocenić jego dzieło.

Doświadczenie i kwalifikacje

Pierwszym kryterium, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jest doświadczenie danej firmy. Im większe, tym lepiej. Jeżeli biuro działa w branży od wielu lat, możemy mieć pewność, że trafiliśmy na rzetelnych specjalistów. Zweryfikowanie tej informacji jest bardzo proste – wystarczy, że znajdziemy je na stronie internetowej wykonawcy albo w krajowym rejestrze firm. Wybór odpowiedniego biura projektowego wiąże się również z potrzebą zweryfikowania posiadanych przez pracownię uprawnień budowlanych w zakresie projektowania. Wybrany architekt powinien mieć ukończone studia wyższe, odbyć roczne praktyki przy sporządzaniu projektów i na budowie oraz zdać egzamin kwalifikacyjny. Powinien również figurować na liście członków Okręgowej Rady Izby Architektów.

Spotkanie i rozmowa

To ważny etap, by dowiedzieć się, czy wybrany architekt ma zdolności komunikacyjne oraz potrafi szybko złapać kontakt z klientem i wychwycić jego sposób myślenia. Krótka rozmowa dużo daje w kontekście złapania wspólnego języka. Dobry projektant powinien być otwarty na zaproponowane przez klienta pomysły, proponować nowe rozwiązania, uważnie słuchać i dostosowywać swoją wizję do oczekiwań klienta. Ważne, by na spotkaniu zadawać dużo pytań, słuchać odpowiedzi, notować.

Znajomość prawa budowlanego i przepisów

Biuro architektoniczne zawsze musi być na bieżąco z prawem budowlanym i miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Jest to niezwykle istotne już na etapie budowy. Warto również zdecydować się na lokalne biuro architektoniczne, ponieważ każdy obszar cechuje się odmienną specyfiką architektoniczną, która uzależniona jest od ukształtowania terenu, klimatu, a także tradycji, która panuje w danym regionie. Szukasz kogoś kto Ci pomoże w wystroju wnętrz? Odwiedź Studio Loko.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTour de Pologne 2022: Kamil Gradek tuż po starcie w “Wielkiej Pętli”
Następny artykułRadny Stencel będzie dyrektorem