A A+ A++

(Artykuł sponsorowany) Kto nie spał na wakacjach pod namiotem, ten… musi to szybko nadrobić! Wakacje na kempingu to coś zupełnie innego niż wypoczynek w hotelu. Aby jednak były udane, trzeba pamiętać o odpowiednim spakowaniu się. Jeśli zamierzasz gotować na kempingu, te rzeczy koniecznie musisz spakować do auta.

Własna kuchnia na kempingu – co się przyda?

W domu mamy do dyspozycji mnóstwo sprzętu kuchennego i zwykle nawet nie zastanawiamy się, co będzie nam potrzebne danego dnia.

Na urlopie jest inaczej. Czego nie zabierzemy z domu, tego nie będziemy mieli. No, chyba że uda nam się pożyczyć coś od życzliwych sąsiadów z namiotu obok. Jednak warto zawczasu przygotować listę rzeczy niezbędnych na wakacje pod namiotem. Na pewno powinny na nią trafić:

– naczynia i sztućce,

Zobacz również:

– lodówka turystyczna,

– kuchenka elektryczna,

– ostry nóż,

– patelnia,

– garnki i rondelki z przykrywkami,

– mała deska do krojenia.

Warto też rozważyć mały przyprawnik, łopatkę drewnianą do mieszania i blender ręczny.

Wśród wyżej wymienionych rzeczy są dwie, których zabranie jest obowiązkiem. Inaczej gotowanie na kempingu będzie niemożliwe.

Kuchenka elektryczna – niezastąpiona pod namiotem

Ideą przyrządzania posiłków na kempingu jest prostota, dlatego kuchenka elektryczna nie musi być duża. Aby zrobić nieskomplikowany obiad jednogarnkowy, w zupełności wystarczy jeden palnik.

Ważne jednak, by był on na tyle duży, żeby rozgrzać na kuchence zarówno nieduży garnek na parówki, jak i patelnię do smażenia naleśników.

Warto wybrać kuchenkę, która szybko się rozgrzewa, ma płynną regulację temperatury i antypoślizgowe nóżki. Te trzy cechy znacząco ułatwią codzienne gotowanie w warunkach polowych.

Kuchenka elektryczna PG12 ma dodatkowo niską wagę i niewielkie gabaryty. Można ją łatwo przenosić z miejsca na miejsce.

Co można przyrządzić na kuchence? Praktycznie wszystko. Jajecznicę na śniadanie, zupę lub leczo na obiad, naleśniki na kolację. Można też usmażyć mięso lub ryby. W niedużym rondelku można zagotować wodę na herbatę lub przyrządzić kawę po arabsku – gotując ją z przyprawami. Organizując kuchnię polową, szybko się nauczymy, jak wiele można zrobić przy ograniczonej liczbie sprzętu.

Lodówka turystyczna – sposób na przechowywanie żywności pod namiotem

Lodówki turystyczne są coraz popularniejsze i wiele osób nie wyobraża sobie bez nich nawet jednodniowego wypadu na łono natury, a co dopiero wyjazdu pod namiot. Zaletą lodówek turystycznych jest ich uniwersalność – mogą być zasilane sieciowo lub z zapalniczki samochodowej.

Co można przechowywać w lodówce turystycznej? Dokładnie to samo, co w lodówce kuchennej w domu. Trzeba tylko pamiętać o ograniczonej pojemności – nie włożymy tu tygodniowych zapasów. Także o przechowywaniu mrożonek trzeba zapomnieć. Natomiast jak najbardziej można w takiej lodówce przechowywać nabiał, wędliny, warzywa i owoce, którym nie służą wysokie temperatury, jajka, a także napoje, jeśli chcemy pić je zimne. Zdecydowanie łatwiej jest robić zakupy raz na kilka dni i wszystko, co potrzebne mieć pod ręką, niż biegać do sklepu kilka razy w ciągu dnia.

Lodówka turystyczna TL110 ma dwie funkcje – utrzymuje zarówno niską, jak i wysoką temperaturę. Ta druga funkcja przyda się w sezonie zimowym. Pod namiot się wtedy nie wybierzemy, ale na kulig owszem. Możliwość zjedzenia ciepłego posiłku po zabawie będzie nie do przecenienia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWakacyjne Warsztaty z MGOPS w Opocznie – Sztuka Układania Kostki Rubika
Następny artykułPiknik Sportowo – Rekreacyjny