A A+ A++

To odpowiedź na ogromną pomoc, która z różnych stron płynie do szpitali, a której placówki nie są w stanie koordynować. – Czasami zdarzało się, że szpital apelował o zgrzewkę wody, a przyjeżdżała ciężarówka wody, której nie było gdzie magazynować – mówi prof. Jacek Trębecki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 Stwierdziliśmy, że przydałaby się aplikacja, która z jednej strony łączyłaby zapotrzebowanie szpitali – one wpisują, co jest im potrzebne, tych lokalnych animatorów takiej pomocy – to są operatorzy portali społecznościowych, szefowie OSP, liderzy lokalnej społeczności, a często zwykli ludzie, którzy widzą, że coś takiego jest potrzebne i potencjalnych darczyńców, żeby było dostarczane dokładnie to, czego szpital potrzebuje, dokładnie w czasie, kiedy jest to potrzebne i dokładnie w ilości, która najbardziej przyda się szpitalowi.

Szpital, który jest zainteresowany pomocą, wchodzi na stronę, wpisuje kontakt do osoby, która ze strony placówki zajmie się koordynacją i określa swoje potrzeby, które ukazują się na portalu. Z tymi informacjami mogą się zapoznać potencjalni darczyńcy.

Już około 10 szpitali skorzystało z tej koordynowanej pomocy. To nie tylko wielkopolskie szpitale, ale też np. placówki z Trójmiasta. Uruchomienie portalu to pomysł Inicjatywy Akademickiej, czyli około 40 badaczy, którzy chcą, by pomoc udało się skoordynować przed szczytem zachorowań. Wszystkie niezbędne informacje do kontaktu można znaleźć na stronie www.wsparciedlaszpitala.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTokio 2020: Igrzyska mogą zostać przesunięte, ale nie odwołane
Następny artykułPrzestają działać SOR i pediatria. Lekarka z gdańskiego szpitala objęta kwarantanną