Iga Świątek w poniedziałek poznała pierwszą przeciwniczkę podczas turnieju niemieckiego. W zeszłym roku nasza reprezentantka zwyciężyła w turnieju Porsche Tennis Grand Prix, co pozwoliło jej umocnić się na czele światowej klasyfikacji. Po roku przerwy Polka wraca na korty w Stuttgarcie. Z racji bycia najwyżej rozstawioną, dostała wolny los i zacznie swoje zmagania od 1/8 finału.

Zagra z Qinwen Zheng z Chin. W turnieju z 6:4 6:4 pokonała „szczęśliwą przegraną” z eliminacji, Amerykankę Alycię Parks (WTA 55). Zheng jest dobrze znana polskim fanom tenisa. W sezonie 2022 dwukrotnie rywalizowała z naszą reprezentantką i za każdym razem odebrała jej seta. Na początku dokonała tego w 1/8 finału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa (jedyna przeciwniczka, która pokonała Polkę w całym turnieju), a następnie w II rundzie turnieju WTA 500 na kortach twardych w San Diego.

W poniedziałek 20-letnia Zheng zrewanżowała się Alycii Parks za porażkę z zeszłego roku na trawie w Berlinie. Spotkanie trwało godzinę i 41 minut. W pierwszym secie decydujący był gem, podczas którego Chinka przełamała przeciwniczkę osiągając wynik 4:3. W drugim secie Zheng uzyskała breaka już w trzecim gemie i kontrolowała przebieg całego meczu. W całym spotkaniu nie straciła ani razu swojego serwisu.

Trzeci pojedynek pomiędzy Świątek a Zheng w głównej rundzie turnieju odbędzie się w środę lub czwartek. Stawką będzie dla nich miejsce w ćwierćfinale turnieju Porsche Tennis Grand Prix 2023.

Tenisowy turniej Porsche Tennis Grand Prix odbywa się w Niemczech w hali kortów ziemnych podczas zawodów WTA 500. Pula nagród wynosi 780,6 tys. dolarów.