W pierwszej rundzie w Dubaju (ZEA, WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,788 mln dolarów) Jelena Rybakina (Kazachstan, 9) ograła 6:3, 6:4 Biancę Andreescu (Kanada). W drugim secie Kanadyjka nie utrzymała prowadzenie 4:2. Broniąca tytułu Jelena Ostapenko (Łotwa, 13) wygrała 6:1, 6:4 z Katariną Zawacką (Ukraina, Q). Łotyszka w całym meczu miała cztery przełamania i osiem asów.

Anhelina Kalinina (Ukraina) po trzech godzinach i trzech minutach zwycięża 6:3, 5:7, 7:5 z Weroniką Kudermetową (10). Rosjanka wyszła ze stanu 3:6, 2:5. W trzeciej odsłonie prowadziła 5:4, ale od tego momentu gemy tyko dla rywalki. Sorana Cirstea (Rumunia) pokonała 4:6, 7:6(7), 7:5 Beatriz Haddad Maię (Brazylia, 11). Rumunka w tie-breaku drugiego seta obroniła dwie piłki meczowe. W trzeciej partii przegrywała już 1:4. Karolina Pliskova (Czechy) ogrywa 6:3, 6:4 Marketę Vondrousovą (Czechy). Starsza z Czeszek wybroniła dziewięć break-pointów, sam cztery razy odbierał podanie rywalce.