W Cleveland trwają rozgrywki kobiecego turnieju tenisowego Tennis in the Land. W zawodach nie została jeszcze wyłoniona jedna z ćwierćfinalistek z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Mecz pomiędzy Sloane Stephens a 16-letnią Mirrą Andriejewą został przerwany z powodu deszczu. Amerkianka Stephens prowadziła 6:3, 3:0, a dokończenie spotkania odbędzie się w czwartek. Zwyciężczyni tego meczu zmierzy się w drugiej rundzie tego samego dnia.

W kolejnym zaskoczeniem turnieju było odpadnięcie Weroniki Kudermetowej, która przegrała 4:6, 1:6 z Sarą Sorribes. Rosjanka wyszła na prowadzenie 4:3, a następnie straciła dziewięć z dziesięciu kolejnych gemów. Mecz trwał godzinę i 43 minuty, a Sorribes wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

W pozostałych meczach Jekaterina Aleksandrowa zwyciężyła 7:6(2), 6:3 Alaksandrę Sasnowicz, a Tatjana Maria awansowała do ćwierćfinału bez walki z Anheliną Kalininą. W drugiej rundzie Kudermetowa zmierzy się z Chinką Xinyu Wang, a Maria z Kanadyjką Leylah Fernandez.