Caroline Garcia, rozstawiona z numerem jeden, awansowała do drugiej rundy Cleveland Open. Francuzka pokonała Czechę Lindę Fruhvirtovą 6:3, 6:2 w zaledwie 66 minut, w swoim pierwszym spotkaniu na tym turnieju.

Przed rozpoczęciem US Open, Garcia była na czteromeczowej passie porażek. Światowa numer siedem odpadła w pierwszych rundach trzech ostatnich turniejów w Stanach Zjednoczonych. Najpierw na Citi DC Open w Waszyngtonie, a następnie w Montrealu i Cincinnati w zeszłym tygodniu.

W drugiej rundzie Garcia zmierzy się z Peyton Stearns. Amerykanka wygrała swoje pierwsze spotkanie przeciwko włoskiej szczęśliwej przegranej Martiny Trevisan. Stearns prowadziła 6:1, 4:5, gdy Trevisan zdecydowała się wycofać z meczu.

Duńska szczęśliwa przegrana Clara Tauson zaskoczyła jedenastą rakietę świata. Po godzinie i 29 minutach gry, Tauson wygrała 6:4, 6:1 z wcześniejszą zwyciężczynią French Open. Tauson zdobyła 81% punktów przy pierwszym podaniu, podczas gdy Krejcikova miała na to 68%. Dodatkowo, wygrała 69% punktów przy returnie na drugie podanie wyżej notowanej rywalki. Tauson obroniła dwa z trzech break pointów, które przyszły jej stawić czoła, a jednocześnie wykorzystała cztery z sześciu break pointów na podaniu przeciwniczki. Następną przeciwniczką Tauson będzie Leylah Fernandez.

Na koniec Mirra Andreeva również awansowała do drugiej rundy. 16-latka miała rozegrać mecz z Venus Williams, jednak Amerykanka zdecydowała się zrezygnować z udziału w turnieju z powodu kontuzji. Dlatego też, Andreeva zmierzyła się z niemiecką szczęśliwą przegraną, Tamarą Korpatsch. Po dwóch godzinach i 15 minutach gry, Andreeva zwyciężyła 6:0, 3:6, 7:5.