Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa nie zdołały przejść pierwszej rundy gry podwójnej podczas turnieju Copa Colsanitas Zurich w Bogocie. Polsko-gruzińska para, rozstawiona z drugim numerem, zmierzyła się z duetem Irina Bara i Julija Starodubcewa, którego skład stanowią Rumunka i Ukrainka. Po zaciętym pojedynku to właśnie Bara i Starodubcewa wyszły zwycięsko, pokonując swoje przeciwniczki wynikiem 5:7, 7:5, 10-5.

Piter i Kałasznikowa rozpoczęły spotkanie od zdecydowanego prowadzenia, szybko zdobywając przełamanie. Mimo wyrównania rywalek w pierwszym secie, udało im się utrzymać przewagę i wygrać tę partię. Niestety, druga odsłona miała odmienny przebieg. Po przerwie spowodowanej opadami deszczu, Rumunka i Ukrainka zdołały odskoczyć na kilka gemów, radząc sobie lepiej w kluczowych momentach.

Ostatecznie los zwycięstwa rozstrzygnął super tie-break, w którym Bara i Starodubcewa okazali się skuteczniejsi. Po 96 minutach gry polsko-gruzińska para zakończyła udział w turnieju, natomiast ich przeciwniczki awansowały do ćwierćfinału, gdzie zmierzą się z innym zespołem.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News