Venus Williams pokonała Włoszkę Camilę Giorgi w  meczu pierwszej rundy turnieju w Birmingham. Mimo zajmowania niezbyt wysokiej, 697. pozycji w rankingu WTA, amerykańska tenisistka udowodniła, że nadal potrafi zaskakiwać. Choć rzadko bierze udział w turniejach, skupiając się głównie na przygotowaniach do najważniejszych rywalizacji sezonu, to szczególnie dobrze radziła sobie na kortach trawiastych, co potwierdza pięciokrotne zwycięstwo w Wimbledonie.

Spotkanie Williams i Giorgi było pełne napięcia. Już w pierwszym secie, przy wyniku 4:3, Amerykanka doznała poważnego upadku. Włoszka natomiast nie przejmowała się zdrowiem rywalki i głośno świętowała zdobyty punkt. Po krótkiej przerwie medycznej 43-latka była jednak w stanie wrócić do gry. Po trzech zaciętych setach to Venus ostatecznie zwyciężyła, ciesząc kibiców zgromadzonych na korcie..