A A+ A++
fot. materiały prasowe

Istnieje kilka synonimów alkoholizmu, jak np. choroba alkoholowa lub toksykomania alkoholowa. Stanowi on poważny problem społeczny ze względu na swój zakres. Zaburzenie to prowadzi zarówno do ogólnej dewastacji życia osoby wykazującej uzależnienie, jak dysfunkcji najbliższego otoczenia. W mądrości ludowej w dalszym ciągu uznaje się, iż wszelkie nałogi są efektem słabości lub wad charakteru. Prawda jest jednak taka, iż nie każdy zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji w jakiej znajduje się alkoholik oraz jego najbliższe osoby. Istnieje jednak nadzieja na lepsze jutro – współczesna medycyna i psychologia podkreślają możliwość podjęcia leczenia alkoholizmu, dzięki czemu można tę przypadłość zaleczyć różnymi metodami, m.in. poprzez wprowadzenie wszywki alkoholowej.

Wszywka alkoholowa – jako pomoc w uzależnieniu

Metodą, którą powszechnie wykorzystuje się wspierająco w leczeniu alkoholizmu jest wszywka alkoholowa, inaczej zwana Esperalem. Zalicza się go do farmakologicznego oddziaływania awersyjnego w stosunku do napojów wyskokowych. Wprowadza się ją podskórnie podczas chirurgicznej implantacji w celu wywołania u Pacjenta negatywnych skojarzeń wobec alkoholu. Wszywkę warto włączyć podczas korzystania z innych form działań antyalkoholowych, takich jak np. psychoterapia lub spotkania grupy Anonimowych Alkoholików.

Pomoc dla osób uzależnionych od alkoholu

Osoba zainteresowana stosowaniem Esperalu, zastanawiająca się jaka jest cena wykonania zabiegu, może zgłosić się do naszego gabinetu: https://gabinetchirurgiczny.com/. Każdy lekarz, jaki u nas pracuje posiada fachową wiedzę w tym zakresie i może udzielić odpowiedniej informacji. Jesteśmy całkowicie zorientowani na potrzeby i ogólne dobro naszych Pacjentów, wychodząc im naprzeciw. Warto dodać, że w Polsce cena wykonania wszywki alkoholowej jest niższa niż w innych europejskich państwach. W naszym gabinecie Pacjent zawsze zapoznawany jest z ostatecznym kosztem zabiegu, który uwzględnia działania około zabiegowe, a także konsultacje medyczne.

Bez względu na koszty finansowe, jakie należy ponieść podczas implantacji wszywki, Esperal pozwala na uwolnienie się z alkoholizmu, który jest jednym z najbardziej niebezpiecznych nałogów. Nasz personel dba o to, aby cena wszywki nie stanowiła dla nikogo przeszkody do poddania się farmakoterapii. Z tego powodu także podkreśla się zestawienie skuteczności Disulfiramu i jego ceny, która w ostatecznym rozrachunku wypada bardzo korzystnie.

Co ciekawe, coraz częściej w Polsce spotyka się obcokrajowców poddających się temu zabiegowi. Ma to swoje dwie główne przyczyny – po pierwsze, relatywnie niska cena dostosowana do wymogów polskiego rynku, a po drugie, w Polsce w dalszym ciągu pracuje wielu specjalistów z dziedziny chirurgii, którzy wykazują się wysokimi kwalifikacjami zawodowymi.

Kiedy zastosować wszywkę alkoholową?

Kiedy więc warto zastosować wszywkę alkoholową? Jeżeli dostrzeże się u siebie lub u osoby sobie bliskiej brak kontroli nad ilością i częstotliwością konsumowanych napojów procentowych można podejrzewać, iż zachodzi tutaj proces rozwijania się choroby alkoholowej. Warto uświadomić sobie, iż w momencie kiedy nałóg alkoholowy jest już w zaawansowanej fazie rozwoju, to w większości przypadków próby samodzielnego wyjścia z alkoholizmu są nieskuteczne, narażając i tak już chwiejną psychikę alkoholika na kolejne niepowodzenia. Z tego powodu tak wiele osób ponownie wraca do swoich przyzwyczajeń i skłonności, chcąc zapomnieć o problemach, upijają się. Przyjmuje się, że ze względu na swoją specyfikę, choroba alkoholowa jest jednym z najtrudniejszych do wyleczenia uzależnień. Z tego powodu tak bardzo podkreśla się znaczenie motywacji Pacjenta. Aby ją wesprzeć włącza się leczenie farmakologiczne, np. poprzez Esperal.

Wszywka antyalkoholowa – zacznij działać natychmiast i nie tkwij w nałogu

Jedną ze strategii wychodzenia z nałogu jest zaszycie alkoholowe, jednak należy mieć na uwadze, że zastosowanie tej metody wymaga udzielenia pisemnej zgody na przeprowadzenie procedur medycznych u Pacjenta. Podczas takiego zabiegu stosowany jest lek Disulfiram WZF, powszechnie nazywany Esperalem. Większość naszych Pacjentów bardzo chwali sobie antyalkoholowe działanie tego typu, podając, iż zdecydowanie łatwiej im zmotywować się do przestrzegania zasad abstynencji. Z tego powodu chirurgiczny zabieg implantacji wszywki alkoholowej poleca się tym osobom, które walczą z nałogiem już przez dłuższy czas bez większych rezultatów. Jeżeli Pacjent przestrzega zaleceń lekarskich, zabieg uznawany jest za bezpieczny, głównie ze względu na niewielką ilość skutków ubocznych.

Zawsze przed przystąpieniem do zabiegu odbywa się obowiązkowa konsultacja medyczna, na której lekarz diagnozuje ogólny stan zdrowia Pacjenta, zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, lekarz może skierować taką osobę na dalszą diagnostykę. Przykładem mogą być Pacjenci z chorobami przewlekłymi lub ze skrajnie wycieńczonym organizmem, gdzie zabieg zaszycia przekładany jest na późniejszy termin. Dobro i bezpieczeństwo Pacjenta zawsze powinno być priorytetem. Z tego względu jeżeli Esperal mógłby wyrządzić komuś krzywdę, Pacjent nie może być poddany zabiegowi, zwłaszcza w sytuacji, kiedy jego stan zdrowia nie jest zadowalający. Znacznie korzystniej jest prowadzić leczenie alkoholizmu po okresie rekonwalescencji, który pozwala na odzyskanie utraconych sił witalnych. Dobrym rozwiązaniem jest także wcześniejsze poddanie się odtruciu alkoholowemu, dzięki czemu można wzmocnić swoje ciało i usunąć wszelkie toksyny z organizmu, poprawiając swoją kondycję psychofizyczną.

Farmakoterapia a życie codzienne

Wszywka alkoholowa jako środek farmakologiczny posiada liczne grono zwolenników wśród osób zawodowo zajmujących się działaniami antyalkoholowymi. Metoda ta od lat cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem ze strony nałogowych alkoholików. Dużym atutem farmakoterapii awersyjnej jest to, iż podczas jej stosowania nie ma konieczności przebywania w izolacji warunkującej kilkumiesięczną przerwę zawodową. Tym samym Disulfiram stanowi prosty i małoinwazyjny sposób na pokonanie własnych słabości, dzięki czemu możliwy jest powrót do normalnego życia.

Warto wspomnieć, że substancja aktywna zawarta w tabletce Esperal nie wchodzi w interakcje z innymi lekami lub preparatami ziołowymi. Jej działanie widoczne jest jedynie w sytuacji łączenia Disulfiramu z etanolem. Z tego powodu, o ile Pacjent przestrzega zaleceń lekarskich, farmakoterapia awersyjna nie zmienia komfortu życia Pacjenta. Taka osoba może normalnie podejmować aktywność fizyczną, zawodową, towarzyską, a także zajmować się sowimi codziennymi obowiązkami.

Kompleksowa terapia alkoholizmu

Czas działania Esperalu jest indywidualny i zależy od osobniczych cech Pacjenta. Warto jednak pamiętać, że mimo licznych pozytywów stosowania wszywek alkoholowych, nie są one cudownymi lekami na alkoholizm. Jej zadaniem jest blokowanie enzymu rozkładającego alkohol, przez co pijąc napoje procentowe dochodzi do zatrucia alkoholowego. Najważniejszą kwestią podczas stosowania wszywek jest zasada zachowania bezwzględnej abstynencji. Jeżeli Disulfiram połączy swoje działanie z alkoholem, Pacjent odczuje szereg nieprzyjemnych objawów, które z reguły utrzymują się nawet kilkanaście godzin. Przypominają one kaca, jednak są znacznie bardziej natężone. Tym samym przygotowując się do zabiegu również należy przyjść całkowicie trzeźwym.

Podsumowując, Eserpal może być bardzo dobrym uzupełnieniem innych działań odwykowych, takich jak detoks i psychoterapia. Dzięki temu pracuje się również nad silną wolą Pacjenta. Prowadzone wielotorowo działania antyalkoholowe przynoszą znacznie lepsze rezultaty, umożliwiając danej osobie całkowite wyjście z nałogu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJedna niewiadoma w składzie Włoszek na igrzyska olimpijskie
Następny artykułIgrzyska Olimpijskie Tokio 2020 bez Kszczota! Łodzianin rezygnuje ze startu