W jakich sytuacjach możemy zmienić polisę OC?
Zacznijmy od tego, że zmiana ubezpieczenia OC jest możliwa i warto sprawdzać oferty innych ubezpieczycieli. Jak najwygodniej to zrobić? Można korzystać z kalkulatorów ubezpieczeń OC, które porównują oferty ubezpieczeniowe pod kątem ceny i zakresu ubezpieczenia. Takim kalkulatorem jest np. Kalkulator OC i AC dostępny na mfind.pl. Warto porównywać ceny polis, gdyż, w zależności od towarzystwa, mogą się różnić nawet o kilkaset złotych. Prawdopodobnie nasz ubezpieczyciel będzie oferował nam specjalne warunki dla stałych klientów, jego oferta może być jednak nadal dużo droższa niż konkurencyjne. Dlatego warto skorzystać z porównywarki i kalkulatora OC na mfind.pl.
Kiedy mamy już najkorzystniejszą ofertę, pamiętajmy że ubezpieczyciela możemy zmienić tylko w określonych sytuacjach. O jakich sytuacjach mowa?
-
Właśnie zbliża się termin wygaśnięcia Twojej aktualnej polisy OC. Przed końcem obowiązującej polisy musisz złożyć wypowiedzenie OC. Uważaj jednak na ciągłość polisy! Nową umowę musisz podpisać najpóźniej w ostatnim dniu obowiązywania starej, ponieważ pomiędzy umowami nie może być ani jednego dnia przerwy.
-
Kupiłeś samochód z aktualną polisą OC poprzedniego właściciela. Pozostanie przy polisie poprzedniego właściciela to rozwiązanie, które może wydawać się oszczędnością, ale ubezpieczyciel w każdej chwili może na nowo przeliczyć składkę i kazać Ci dopłacić brakującą kwotę.
-
Nie wypowiedziałeś jeszcze starej, a zawarłeś już nową umowę na OC, w związku z czym masz podwójne OC. To sytuacja, gdy stara umowa uległa automatycznemu przedłużeniu. Pamiętaj, że automatycznie przedłużoną umowę możesz wypowiedzieć w każdej chwili.
Zmiana polisy OC – co musisz zrobić krok po kroku?
Aby zmiana ubezpieczyciela była skuteczna i aby nie doprowadzić do płacenia podwójnej składki, pamiętaj, że musisz wypowiedzieć aktualną umowę ubezpieczenia pisemnie. Co powinno zawierać wypowiedzenie?
- imię i nazwisko właściciela pojazdu
- imiona i nazwiska współwłaścicieli pojazdu
- adres zamieszkania
- numer rejestracyjny, markę i model samochodu
- numer polisy ubezpieczeniowe
- powód decyzji o rezygnacji
Każdy z powyższych punktów jest ważny – bez niego skuteczna rezygnacja z ubezpieczenia nie będzie możliwa. Pamiętaj, że z polisy musisz zrezygnować najpóźniej w ostatnim dniu jej obowiązywania. Takie wypowiedzenie możesz złożyć osobiście u agenta ubezpieczeniowego lub wysłać pocztą czy też kurierem.
Zmiana ubezpieczyciela a wypracowane zniżki
Ważna informacja dla planujących zmianę OC: wypracowanych za bezszkodową jazdę zniżek nie tracimy, jednak musimy mieć świadomość tego, że mogą mieć inną niż dotychczas wysokość. Przy przeliczaniu nowy ubezpieczyciel weźmie pod uwagę przebieg ubezpieczenia i przygotuje nową kalkulację.
Loteria Generali z okazji urodzin
Taką właśnie ofertę przygotowało towarzystwo ubezpieczeniowe Generali. Z okazji swoich 190. urodzin Generali ma dla swoich klientów loterię. Do wygrania jest pięć hybrydowych Fiatów 500 oraz ponad 1800 nagród pieniężnych o wartości 100 zł. Co należy zrobić? Wystarczy w terminie 22.03-20.06 wykupić lub wznowić polisę komunikacyjną w pakiecie z ubezpieczeniem NNW z TU Generali lub Proama poprzez stronę mfind.pl. Następnie zarejestrować się na stronie loterii. Wszystkie szczegóły otrzymasz w mailu od mfind po zakupie polisy. Więcej na ten temat mówi regulamin loterii.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS