A A+ A++

Kierowcy zwykle kochają swoje samochody i z największą starannością dbają o każdy detal. Często nie tylko wymieniają poszczególne części na nowe, ale także dokupują specjalne wyposażenie i sportowe akcesoria. Nie mniej jednak, lakier samochodu, to nie rzecz, którą łatwo można wymienić. Każde uszkodzenie i zadrapanie, jest zwykle bardzo dobrze widoczne. Niestety jednak, nie da się się uniknąć tego typu mechanicznych uszkodzeń. Wystarczy zwykły kamyczek, który podczas jazdy nieopatrznie uderzy w naszą karoserię. Okazuje się jednak, że dzięki ceramice, nałożonej na powłokę lakierniczą, możemy tego typu zdarzeń uniknąć. Co o powłoce ceramicznej wiedzieć powinniśmy?

Jak długo utrzyma się powłoka ceramiczna na lakierze?

Zwykle kierowcy, którzy chcą zabezpieczyć swój lakier, za pomocą ceramiki, zastanawiają się, na jak długo taka ochrona może im wystarczyć? Okazuje się, że wpływ na to ma wiele czynników, a jednym z nich jest wykwalifikowanie i doświadczenie fachowca. Warto więc skorzystać z usług jak najlepszego specjalisty, jakim jest np. firma autoklinika.bialystok.pl. Jest to wieloletni lider, w zakresie nakładania ceramiki na lakier pojazdu. Kadra pracowników jest specjalistycznie przeszkolona, a także dysponuje niezbędnym doświadczeniem, które pozwoli na przeprowadzenie procesu zabezpieczenia lakieru, zgodnie z najwyższymi standardami. Kolejno, na wpływ długości tego typu ochrony wpływają zastosowane środki. Najlepsze z nich ochronią nasz lakier nawet na 3 lata od momentu nałożenia przed:

  • działaniem czynników atmosferycznych
  • zarysowaniami i zadrapaniami
  • mechanicznymi uszkodzeniami lakieru
  • osiadaniem drobinek pyłu i kurzu na karoserii

Dodatkowo powłoka taka, będzie miała właściwości hydrofobowe, co sprawi, że brud nie będzie tak łatwo osadzał się na lakierze, który zachowa swój doskonały wygląd na długi czas.

Czy powłoka ceramiczna jest odporna na środki chemiczne do czyszczenia samochodu?

To pytanie, również spędza sen z powiek niektórym kierowcom. Czy po nałożeniu ceramiki na lakier, można jak dawniej umyć i wyczyścić samochód na myjni automatycznej czy też ręcznej? Okazuje się, że profesjonalne środki chemiczne, wykorzystywane na myjniach samochodowych, a także amatorskie środki do ręcznego czyszczenia lakieru, nie mają żadnego wpływu na stan i jakość powłoki ceramicznej. Podobnie, nie musimy obawiać się wszelakich zabiegów pielęgnacyjnych karoserii. Można więc śmiało udać się na myjnię lub zająć się czyszczeniem samochodu w momencie kiedy jest na nim powłoka ceramiczna. Jak już wspomnieliśmy, jest ona odporna na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych, więc nie ulegnie ona uszkodzeniu.

Czy powłokę ceramiczną można nakładać tylko na lakier?

Przyjęło się mówić, że powłoka ceramiczna, służy zabezpieczeniu lakieru pojazdu. Nie mniej jednak, ma ona znacznie szersze zastosowanie. Okazuje się, że lakier nie jest jedynym miejscem w samochodzie, które możemy w ten sposób zabezpieczyć. Ceramika, świetnie sprawdzi się także na innych częściach nadwozia samochodu. Coraz większą popularność, zyskuje sobie zabieg zabezpieczania ceramiką aluminiowych felg. Dzięki czemu „alusy” będą nie tylko świetnie się prezentowały przez długi czas, ale także będą odporne na zarysowania i zabrudzenia. Kolejno, za pomocą powłoki ceramicznej, można zabezpieczyć wszelakie uszczelki czy elementy plastikowe, a nawet szyby samochodu. Wówczas będą one odporne na działanie czynników atmosferycznych, a także odporne na przywierające zabrudzenia. Jak widać, ceramika ma wiele zastosowań.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowy Jork zaoferuje turystom darmowe szczepionki na Covid-19
Następny artykułCo słychać w projekcie regionalnym „Pruszków poznasz-polubisz” ?