A A+ A++

Dla otuchy to pieśń, ma cię ponieść i nieść. Niech pomoże ci wstać, niech pomoże ci wstać. Dla nadziei to pieśń. Jasne światło przez mgły niech pozwoli ci trwać, niech pozwoli ci trwać. Wszytko znowu będzie dobrze i się skończy podły czas. Niepoprawni optymiści świat nakręcą jeszcze raz. Dla pociechy to śpiew, bez podziałów i cięć. Niech dodaje ci sił, niech dodaje ci sił – ta melodia dla tych, którzy nie śpią, jak my. Niechaj wiary im da, że to minie raz, dwa. Wszystko znowu będzie dobrze i się skończy podły czas. Niepoprawni optymiści świat nakręcą jeszcze raz. Wszytko znowu będzie dobrze i się skończy podły czas. Niepoprawni optymiści świat nakręcą jeszcze raz…

Wojciech Cugowski, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Natalia Kawalec, Piotr Kupicha (Feel), Halina Mlynkova, Piotr Sołoducha (Enej), TULIA, Roksana Węgiel – lubiani artyści polskiej sceny wokalnej zaśpiewali o tym, że Solidarność to jedna z najważniejszych wartości międzyludzkich, szczególnie bliska Polakom oraz o tym, że w trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć i wspólnie zmierzyć z kryzysem. Utwór powstał z inicjatywy Biura „Niepodległa.gov” i niesie przesłanie, iż także w czasie pandemii, kiedy towarzyszy nam niepokój, mimo konieczności zachowania fizycznego dystansu, cały czas jesteśmy razem i wspólnie uda nam się przetrwać trudne chwile. Autorem słów i muzyki jest Wojciech Byrski. Wykonawcy zgodnie deklarują: Chcemy wesprzeć tym muzycznym akcentem wszystkich, którzy dziś troszczą się o nasze zdrowie – pracowników służb medycznych, ratowników, lekarzy, laborantów, epidemiologów, a także codziennych bezimiennych bohaterów, których praca jest równie ważna: policjantów, pracowników handlu, wolontariuszy, pomagających sobie wzajemnie sąsiadów i tych, którzy po prostu pozostali w domach, konsekwentnie stosując się do zaleceń, by zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowa normalność – wytyczne odnośnie bezpiecznego korzystania z bibliotek
Następny artykułŚwiętowanie na odległość