A A+ A++

Z okazji Światowego Dnia Ziemi Google Doodle pokazało niepokojące i jednocześnie bardzo przygnębiające gify, które ukazują, jak bardzo zmiany klimatyczne wpłynęły na naszą planetę. Zdjęcia poklatkowe z Google Earth Timelapse i innych źródeł to jedne z najbardziej ponurych doodli w historii. Zdradzamy, jakie miejsca zostały wybrane do Google Doodle, by pokazać zmiany klimatyczne.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi i z tej okazji Google Doodle, które na ogół dzieli się z użytkownikami dość optymistycznymi grafikami, postanowiło w dosadny sposób pokazać, jak zmiany klimatyczne wpływają na naszą planetę

Tradycyjne logo Google Doodle zostało dziś zastąpione gifami, które przedstawiają postępujący na przestrzeni krótkiego okresu proces zmian klimatycznych w wybranych obszarach świata. To przerażające, co w tak krótkim czasie stało się z krajobrazem i przyrodą. Zdjęcia będą zmieniały się w ciągu dnia, a my wyjaśniamy, jakie miejsca zostały wybrane, by pokazać zmiany klimatyczne.

Dzień Ziemi 2022. Czym jest i kiedy wypada?

Dzień Ziemi to inaczej światowy dzień ekologii, podczas którego odbywają się akcje i festiwale mające na celu promowanie postawy przyjaznej środowisku oraz zwrócenie uwagi na konkretne problemy, z którymi boryka się nasza planeta. Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzimy w piątek 22 kwietnia, a jego główne hasło brzmi: “Inwestujmy w naszą planetę”.

Pomysł, aby obchodzić Dzień Ziemi, narodził się po wielkiej katastrofie ekologicznej w Stanach Zjednoczonych z 1969 roku, kiedy to doszło do uszkodzenia platformy wiertniczej, w efekcie czego w oceanie wylądowało tysiące litrów ropy. Skutki tego zdarzenia były tragiczne dla ekosystemu oraz licznych zwierząt, które straciły życie. Międzynarodowy Dzień Ziemi w Polsce obchodzimy od 1990 roku. 

Zmiany klimatyczne na zdjęciach Google Doodle z okazji Dnia Ziemi

Google z okazji Dnia Ziemi 2022 postanowiło zwrócić uwagę na to, w jak szybkim tempie postępują zmiany klimatyczne. 

Celem zastąpienia tradycyjnego logo Google Doodle zdjęciami poklatkowymi z Google Earth Timelapse i innych źródeł jest uświadomienie internautów, do czego w tak krótkim czasie przyczyniła się działalność człowieka.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAnaliza popularności szybkich pożyczek jako alternatywy dla produktów bankowych
Następny artykułTo dlatego Rosjanie zajęli Czarnobyl i Zaporoską Elektrownię Jądrową? Zaskakująca teoria Ukraińców. Wiadomo, co z promieniowaniem w Polsce