Jastrzębski Węgiel jako ostatni melduje się w półfinale siatkarskiej PlusLigi. Mistrzowie Polski w trzecim meczu z Treflem Gdańsk wygrali przed własną publicznością 3:0. Nie dali rywalom najmniejszych szans i w półfinale zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów.

Ostatnie tygodnie w Jastrzębiu-Zdroju były bardzo burzliwe. Zespół był nękany przez choroby, przegrał w półfinale Ligi Mistrzów i nie zdołał utrzymać pierwszego miejsca w tabeli PlusLigi na koniec fazy zasadniczej. Mistrzowie Polski wracają jednak na dobre tory – w środę wręcz zdemolowali rywali.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci górników, którzy zginęli wskutek wybuchu metanu w kopalni Pniówek, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na znak żałoby gospodarze grali również z czarnymi wstążkami na koszulkach.

W pierwszym secie to oni radzili sobie zdecydowanie lepiej. Po błędach Lukasa Kampy i Mateusza Miki szybko odskoczyli rywalom na sześć punktów. Gra gości zupełnie się nie układała. Fatalnie radzili sobie w ataku, a jastrzębianie skwapliwie z tego korzystali. Regularnie zdobywali punkty blokiem – w pierwszym secie zanotowali ich aż sześć. Do tego dochodziły efektowne interwencje w obronie, Tomasz Fornal jedną z piłek podbił nawet zza bandy reklamowej. Jego zespół wygrał 25:17.