Rozpoczynamy II etap konsultacji społecznych Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2024 r.
Program roczny, jak zawsze, powstaje w procedurze partycypacyjnej. W ramach prac nad dokumentem na rok 2024:
- 5 lipca 2023 r. rozpoczęliśmy I – wstępny etap konsultacji społecznych związanych z tworzeniem programu;
- 13 lipca 2023 r. pracowaliśmy z NGO-sami w ramach warsztatów „Wspólnie o programie na 2024 rok” – przedstawiciele organizacji pozarządowych członkowie Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia, przy stolikach tematycznych, dyskutowali i składali swoje propozycje do treści programu;
- uwagi i propozycje można było także nadsyłać pocztą elektroniczną;
- w kolejnych tygodniach były analizowane zagadnienia zebrane podczas I etapu konsultacji i od 5 do 15 września 2023 r. Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia pracowała nad zapisami Programu współpracy na rok 2024.
Uwagi, zgłaszane podczas spotkania konsultacyjnego „Wspólnie o programie na 2024 r.”, dotyczyły przede wszystkim:
- priorytetowych zadań publicznych, które mogłyby być realizowane w 2024 r.: wskazano zadania, które powinny być realizowane na rzecz osób starszych, wspierania dzieci i młodzieży (zdrowia psychicznego i fizycznego dzieci), ochrony i promocji zdrowia, wspierania osób z niepełnosprawnościami (opieki medycznej), integracji społecznej – wskazane zagadnienia pokrywają się w priorytetami, które zostały już wskazane w poprzednich latach, w tym także na rok bieżący; rozszerzony zapisy priorytetu pierwszego o współpracę międzypokoleniową;
- zagadnień związanych z konkursami dla NGO, tematyką forum dla organizacji pozarządowych, polityką senioralną – ze względu na swoją szczegółowość zagadnienia te nie mogą być ujęte w programie, ale będą stanowić cenny materiał przy sporządzaniu warunków otwartych konkurów ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w roku 2024 i w latach kolejnych.
W pracach, obok wskazanych już wyżej toruńskich organizacji pozarządowych oraz Rady Działalności Pożytku Publicznego, brali także udział reprezentanci działów Urzędu Miasta Torunia i jednostek podległych zajmujących się współpracą z sektorem pozarządowym.
W efekcie powstał wstępny projekt programu współpracy GMT z NGO, o którym teraz chcemy porozmawiać z mieszkańcami.
Co w ramach II etapu konsultacji?
1. Weź udział w dyżurze konsultacyjnym, na którym każdy zainteresowany będzie mógł porozmawiać z pracownikami Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji o założeniach i celach proponowanego dokumentu, wyjaśnić wątpliwości związane z konsultowanym projektem, zgłosić swoje uwagi
23 października 2023 r. (poniedziałek), w godz. 9.00 – 17.00
Urząd Miasta Torunia
ul. Wały gen. Sikorskiego 8 II piętro – sala 34
Uwaga – ze względów organizacyjnych obowiązują zapisy na dyżur, podczas których osoba zainteresowana będzie mogła wybrać dogodną dla siebie godzinę spotkania. Zgłoszenie należy przesłać drogą mailową na adres [email protected] lub telefonicznie pod nr. tel. 56 611 87 24 w terminie do 20 października 2023 r. do godz. 15.00.
2. Napisz do nas:
Urząd Miasta Torunia – Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
Na uwagi czekamy do 2 LISTOPADA 2023 r.
Po rozpatrzeniu nadesłanych opinii, końcowy projekt programu zostanie przedstawiony przez Prezydenta Miasta Torunia Radzie Miasta Torunia, w formie projektu uchwały, podczas sesji zaplanowanej na 23 listopada 2023 r.
Do pobrania:
Jeżeli jesteś zainteresowany informacjami na temat I etapu konsultacji społecznych „Wspólnie o programie na 2024 r.” – przejdź do właściwej strony w naszym serwisie.
(https://www.konsultacje.torun.pl/pl/wspolnie-o-programie-na-2024-rok-i-etap)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS