A A+ A++

Wrocławska firma Fast White Cat oferuje otwarcie sklepu online – nawet w 5 dni. Ich propozycja jest przeznaczona także dla tych, którzy sprzedają usługi i wcześniej nie myśleli o e-commerce np. salony fryzjerskie czy kosmetyczne.

Cezary Kożon, prezes Fast White Cat podkreśla, że to, co kiedyś wydawało się niemożliwe lub niepotrzebne, w obecnej sytuacji staje się koniecznością. 

– Tym czymś jest właśnie przeniesienie działalności z offline do online. W epoce lockdown szczególnie kreatywnie muszą myśleć salony fryzjerskie, kosmetyczne, kawiarnie, restauracje czy małe księgarnie – dodaje.

Salon fryzjerski online?

– Usługi salonu fryzjerskiego online? Niemożliwe. Owszem – wykonanie usługi online jest w tym przypadku niewykonalne, ale mamy przecież szansę myślenia out of the box i szerszego patrzenia na sytuację – dodaje Cezary Kożon.

Z pomysłu skorzystała już sieć salonów fryzjerskich Jean Louis David Polska.

– Stworzyliśmy dla nich sklep online w 5 dni, w którym można kupić m.in. kosmetyki do włosów – wylicza szef Fast White Cat. – Wiemy, że przeniesienie całego biznesu do online w przypadku takich firm jest niewykonalne, ale zapewnienie przynajmniej częściowego dochodu – już tak – dodaje.

Sklep w 5 dni

Sklep dla Jean Louis David zrobiony przez wrocławską firmę już przynosi zyski.

– W pierwszym miesiącu działania mieliśmy wyższe obroty, niż dobrze prosperujący salon stacjonarny naszej marki – podkreśla Tomasz Bączyk, dyrektor generalny Jean Louis David Polska.

Wrocławianie podają jeszcze inny przykład. To światowy gigant –  Amazon, który w trakcie kryzysu w 2009 roku urósł o 26% przesuwając budżety w kierunku inwestycji w nowe produkty i ich promocję.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrezydenci do ministra kultury: Nie zapominać o instytucjach kultury
Następny artykułNowy Zarząd Stowarzyszenia ITCorner i wyzwania w obliczu kryzysu