A A+ A++

Zabiegi rekonstrukcji kości twarzy dotyczą głównie pacjentów po operacjach onkologicznych i u pacjentów po urazach. Poprawiają jakość życia osób, u których leczenie pozostawiło nie tylko widoczne ubytki, ale także ograniczyło funkcjonowanie dotkniętych chorobą obszarów. Wykonywane we Wrocławiu zabiegi będą polegały na odtworzeniu ubytków z wykorzystaniem tkanek własnych pacjenta.

– Są to zabiegi, które planuje się wirtualnie z wykorzystaniem drukarek 3D. Bazujemy na obrazach tomografii komputerowej, dzięki którym jesteśmy w stanie wydrukować szablony zarówno pobieranej tkanki pacjenta, jak i rekonstruowanego obszaru, do którego będzie ona przeszczepiana. Daje to bardzo dużą przewidywalność planowanego zabiegu – mówi prof. Łukasz Krakowczyk, który kieruje zespołem rekonstrukcyjnym w Specjalistycznym Centrum Medycznym Medicus Clinic we Wrocławiu.

Sala zabiegowa, źródło: mat.pras.

Zakres zabiegów

Pierwsze zabiegi zaplanowane w Specjalistycznym Centrum Medycznym Medicus Clinic we Wrocławiu to rekonstrukcje w zakresie kości szczęki u pacjentów po leczeniu z powodu guzów zębopochodnych. Na Dolnym Śląsku tego typu zabiegi nie były wykonywane przez wiele lat.

Teraz we wrocławskiej placówce, dzięki współpracy z lekarzami z zakresu implatologii i implantoprotetyki, pacjenci jednocześnie będą mogli liczyć nie tylko na rekonstrukcje kości, ale również na funkcjonalną odbudowę zębów po ich utracie w wyniku choroby nowotworowej czy urazu. Zabiegi nie są finansowane przez NFZ.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLEGIONOWO. Pożar piekarni, którego nie było
Następny artykułZwrot wkładu mieszkaniowego