Na białostockim stadionie lekkoatletycznym rywalizowało między sobą około 350 uczniów reprezentujących 116 szkół podstawowych z województwa podlaskiego. Był to finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce. W zmaganiach dobry wynik odnotowały uczennice i uczniowie ze szkół z regionu.

– Życzę wszystkim udanego współzawodnictwa oraz powodzenia. Żeby formalności stało się zadość: Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce uważam za otwarte. Niech wygra najlepszy –  powiedział Marek Malinowski.

Uczniowie startowali w konkurencjach biegowych, a także w skoku wzwyż i skoku w dal. Współzawodniczyli również w rzucie dyskiem, oszczepem oraz pchnięciu kulą. Zawodnicy rywalizowali między sobą w dwóch kategoriach: dziewczyny oraz chłopcy.

Laureatów finału wojewódzkiego udekorował wicemarszałek Marek Malinowski. Jako pierwsze zostały nagrodzone zawodniczki w chodzie na 3 km. Najlepszą spośród dziewczyn była Magdalena Wasilewska, uczennica Szkoły Podstawowej w Lipsku. Drugie miejsce zdobyła Lena Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, na trzecim miejscu podium uplasowała się Wiktoria Skrodzka ze Szkoły Podstawowej w Miastkowie.

Organizatorem wydarzenia jest Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Białymstoku. Zawody odbyły się dzięki wsparciu Województwa Podlaskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

* * *

W zmaganiach brały udział uczennice i uczniowie z Suchowoli, Dąbrowy Białostockiej, Korycina, Sidry, Sokółki, Kuźnicy i Lipska.

Igrzyska dzieci w lekkiej atletyce, finał wojewódzki

Klasyfikacja drużynowa:

3 miejsce wśród dziewcząt zajęły uczennice Szkoły Podstawowej w Suchowoli.

Wyniki indywidualne dziewcząt:

W chodzie na 2 kilometry zwyciężyła Magdalena Wasilewska z SP Lipsk. Jej czas to 12:47.

W rzucie dwukilogramową kulą trzecią pozycję zgarnęła Julia Wasilewska z dąbrowskiej podstawówki. Rzuciła na odległość 9,03 m.

W sztafecie 4 x 60 metrów srebro zdobyły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli. Ich wynik to 34,27.

Wyniki indywidualne chłopców:

W chodzie na 2 kilometry złoto zdobył Antoni Bajko ze szkoły podstawowej w Korycinie. Jego czas to 12:41.

Trzecią pozycję w biegu na 60 metrów zgarnął Marcin Mikłosz z SP Dąbrowa Białostocka. Jego wynik to 8,24. Do drugiego miejsca miał stratę dwóch sekund.

W rzucie dyskiem o wadze 0,75 kg startował m.in. Piotr Kalinowski z SP Suchowola. Zdobył trzecie miejsce, z wynikiem 28,53.