W Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w podnoszeniu ciężarów. Polkowiccy sztangiści w sumie zdobyli pięć medali.

Polkowicki klub KPC „Górnik” reprezentowało w mistrzostwach 10. sztangistów. Pierwszego dnia rywalizacji Oleksandra Lykhobytska (KPC „Górnik” Polkowice) została wicemistrzynią Polski seniorek w kategorii 55 kg, a Martyna Mojsa (KPC „Górnik” Polkowice) wywalczyła 8. miejsce w kategorii 59 kg. W drugim dniu zawodów na pomoście zobaczyliśmy kolejnych zawodników z Polkowic. W kategorii wagowej do 61 kg Tomasz Żełem zdobył srebrny medal uzyskując w dwuboju 228 kg (105+123), w wadze do 81 kg brązowy medal wywalczyła Weronika Florian – 150 kg w dwuboju (65+85), a Bartosz Kocyło zajął 8. miejsce w kategorii do 73 kg – 248 kg (110+138). W ostatnim dniu rywalizacji dla polkowickiego klubu medale zdobyli: Patryk Sawulski, który zdobył tytuł Mistrza Polski oraz Daniel Kołecki, który wywalczył wicemistrza Polski. Antoni Głogowski zajął 10. Miejsce, a Kordian Głód był 11. w kategorii do 73 kg. W klasyfikacji klubowej wśród kobiet „Górnik” zajął 5. miejsce, a wśród mężczyzn 2. Miejsce. Województwo dolnośląskie zajęło 3. miejsce w klasyfikacji województw.