Młodzi wędkarze z Żar i Lubska zdominowali Młodzieżowy Puchar Okręgu w wędkarstwie spławikowym.

Na zalewie Karaś w Lubsku odbyły się w niedzielę  (19.09) ostatnie w tym sezonie zawody  oraz podsumowanie całego cyklu MPO w wędkarstwie spławikowym w 2021 roku.

Klasyfikację generalną drużynową wygrała szkółka wędkarska przy kole PZW nr 8 Raja w Żarach, którą reprezentowali: Krzysztof Markulak, Bartosz Kogut, Antonina Syguła, Hubert Otrębski, Michał Kols, Damian Naworski, Igor Fogiel, Damian Fogiel, Piotr Królik, Martyna Stolka, Paweł Urban, Szymon Kubat, Aleksander Manaj, Szymon Wojtowicz, Wiktor Grządka i Wojciech Grządka.

Drugie miejsce zajęła szkółka wędkarska przy kole PZW nr 1 w Lubsku, którą reprezentowali: Klaudia Szczerbata, Maciej Niewiadomski, Krzysztof Ksiuk, Mikołaj Marciniak, Bartosz Szymczak, Hubert Bobilewicz i Aleksander Kajak. Trzecie miejsce zajęli młodzi wędkarze z Bobrownik (gm. Nowa Sól).

Pojadą na mistrzostwa

W klasyfikacji indywidualnej U-14 wygrał Krzysztof Markulak (Żary 8), który uzyskał prawo do reprezentowania Okręgu PZW w Zielonej Górze w zawodach z cyklu Grand Prix Polski w 2022 roku oraz w Mistrzostwach Polski U-15. Drugi był Krzysztof Ksiuk, a trzeci Mikołaj Marciniak (obaj Lubsko 1). Szóste miejsce zajęła Antonina Syguła (Żary 8).

W kategorii U-18 bezkonkurencyjny był Artur Walas z Bobrownik. Drugie miejsce zajęła Klaudia Szczerbata (Lubsko 1), a trzecie Kacper Karpiński (Zielona Góra 27/Fish Net24). Czwarty był Bartosz Kogut (Żary 8), a szósty Maciej Niewiadomski (Lubsko 1).

Łącznie w całym MPO wystartowało 66 młodych wędkarzy.

W niedzielnych zawodach na Karasiu najlepszy w kategorii U-14 okazał się Krzysztof Ksiuk, który wyprzedził Krzysztofa Markulaka i Kubę Walczaka z Bobrownik. W kategorii U-18 wygrał Artur Walas. Drugi był Kacper Karpiński, a trzecia Klaudia Szczerbata.